Naga MarketsW poniedziałek oczy inwestorów zwrócone były głównie w stronę Berlina, gdzie kanclerz Niemiec Angela Merkel z premierem Grecji Alexisem Tsiprasem omawiali dalsze wsparcie finansowe Grecji przez UE pod warunkiem przeprowadzenia reform. Tsipras zobowiązał się do “wielkich reform strukturalnych w Grecji, do walki z uchylaniem się od opodatkowania i korupcji”, ale nie złożył żadnych obietnic dotyczących oszczędności.

Podczas poniedziałkowej sesji na DAX wyjątkową słabością wykazała się strona popytowa. Wygląda na to że rynek faktycznie dojrzał do korekty, a pierwsze oznaki słabości które opisałem w podsumowaniu piątkowej sesji w poniedziałek zostały potwierdzone. DAX nadal jest negatywnie skorelowany z parą EURUSD, więc umocnienie EURO i szybkie zbliżanie się tej pary do kursu 1.1 nie pomagało niemieckim indeksom.

Na kontraktach na DAX widać tworzącą się flagę. Formacja ta jest typową formacją kontynuacji trendu i tworzy się zazwyczaj około 3 tygodni po czym główny trend jest kontynuowany. Na DAX dzisiaj mniejszy wolumen i jak na razie kanał trendu wzrostowego, w którym porusza się indeks nie jest zagrożony. Słabiej prezentuje się MDAX, sesja skończyła się na dolnym ograniczeniu kanału wzrostowego, w którym indeks się porusza. Na wykresie pokazałem również wskaźnik MACD, którego histogram prezentuje się bardzo słabo, a linie sygnalna z MACD dały sygnał do spadków.

DAX FUTURE 4H

Kontrakty na indeks DAX wykres 4H.
Kontrakty na indeks DAX wykres 4H.

DAX 1D

Indeks DAX na wykresie 1D.
Indeks DAX na wykresie 1D.

MDAX 1D

Index spółek średnich MDAX na wykresie 1D.
Index spółek średnich MDAX na wykresie 1D.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here