Naga MarketsPoniedziałek zgodnie z oczekiwaniami przyniósł odreagowanie na niemieckich indeksach po wcześniejszych spadkach. Trzeba przyznać, że skala odreagowania robi wrażenie ponieważ DAX był najmocniej rosnącym indeksem w Europie. Indeksy giełdowe zachowują się jak rollercoaster, w piątek -2,5% w poniedziałek +1,7%, kiedy trend się odwróci spadki będą bardzo bolesne ze względu na małą płynność. DAX rozpoczął luką hossy i do końca sesji byki nie dały odebrać sobie inicjatywy. Wzrosty w Europie wspierała również para EURUSD, kolejny raz dolar umacniał się kończąc dzień wynikiem -0,75% na poziomie 1,073. Wszystkie indeksy niemieckie w poniedziałek mocno wzrosły DAX +1,74% (na poziomie 11892pkt), MDAX 1,16% (21141pkt), SDAX +1,15% (8790pkt), TECDAX +1,88% (1649pkt).
Analizując technicznie wykresy, kiepsko wygląda wolumen. W przypadku DAX jest dwukrotnie mniejszy po poniedziałkowych wzrostach niż podczas piątkowej świecy spadkowej. Identycznie byki nie wysiliły się na indeksie MDAX. Pokazuje to, w którą stronę obecnie płynie kapitał. Z drugiej strony podejście pod wybite w piątek przyśpieszone linie trendu dają możliwość powrotu już podczas wtorkowej sesji do wzrostów i zanegowania zeszłotygodniowej wyprzedaży. Również Wall Street na razie nie ma ochoty spadać, więc wzrosty mogą być wspierane zza oceanu.

Na pierwszym wykresie kontrakty na DAX dla interwału 1H. Tutaj wygląda to trochę gorzej dla byków, DAX FUTURE zatrzymał się dokładnie na górnym ograniczeniu kanału spadkowego utworzonego od 13 kwietnia. Jeżeli nie uda się trwale wyjść ponad poniedziałkowy szczyt to spadek pogłębi minimum z piątku. Na kolejnych wykresach DAX i MDAX z widocznymi liniami trendu oraz wolumenem.

Wykres kontraktów na DAX dla interwału 1H.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału 1H.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.

Wykres indeksu MDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu MDAX dla interwału 1D.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here