Naga MarketsPodczas piątkowej sesji znowu niedźwiedzie przejęły kontrolę nad indeksami niemieckimi. Test poziomu 1,1 na EURUSD oraz słabość kontraktów na S&P500 wspierane kolejnymi informacjami o braku porozumienia w kwestii spłaty długów Grecji wywołały wyprzedaż na giełdach. Razem z DAX, który spadł -2,26% spadek zaliczył francuski CAC40 -2,53% oraz angielski FTSE100 -0,8%.

Kontrakty na DAX w punkt wypełniły spadkową formację motyla czyli spadek z punktu D do C (przedstawiałem ten wariant w analizie środowej sesji). Również trade, który zaproponowałem w analizie czwartkowej sesji czyli wejście w S po przekroczeniu świecy wtorkowej dało zarobić 180pkt. Teoretycznie DAX mógłby zaczął odrabiać straty, ale piątkowa mocno spadkowa świeca podparta dużym wolumenem oraz bardzo źle wyglądająca świeca tygodniowa każą zachować dużą ostrożność przy pozycjach długich. Na drugim wykresie wskazałem, że DAX bliski jest przetestowania linii trendu biegnącej od dołka z października 2014 roku. Linia trendu w poniedziałek będzie w okolicy 11340pkt i trudno spodziewać się że niedźwiedzie nie zechcą tej linii przetestować.

Szersza analiza indeksu DAX w analizie tygodniowej, w której przyjrzę się wszystkim niemieckim indeksom w dłuższym terminie.

Wykres kontraktów na DAX dla interwału 4H.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału 4H.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Nad wykresem wolumen.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Nad wykresem wolumen.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here