Naga MarketsZ piątkowego wystąpienia Janet Yellen szefowej FED na temat polityki pieniężnej popłynął przekaz zarówno gołębi jak i jastrzębi czyli dla każdego coś miłego. Z jednej strony Yellen powiedziała, że wzrost stóp może być uzasadniony w tym roku choć gospodarka pozostaje słaba na tle historycznych standardów i nie jest konieczne, żeby wzrost inflacji bazowej nastąpił przed podniesieniem stóp procentowych. Z drugiej strony zasugerowała, że osłabienie inflacji i płac powstrzyma bank centralny przed podniesieniem stóp. Czyli jak zwykle niczego nowego się nie dowiedzieliśmy. Yellen prowadzi grę z rynkami i widać, że rezerwa federalna boi się wykonać krok, który i tak jest nieubłagany. Od 9 lat (ostatnia podwyżka była w 2006 roku) rynki funkcjonują bez podwyżki stóp procentowych w USA. Gorzej jeżeli wydarzy się coś co zmusi bank centralny do interwencji, a oprócz kolejnego programu QE FED już wiele więcej możliwości nie ma. Wystąpienie nie wywołało większej zmienności na rynkach.

Piątek na niemieckich indeksach upłynął pod hasłem odreagowania wcześniejszych spadków. Notowania zaczęły się bardzo pozytywnie dla strony popytowej co ostatecznie się zemściło. Otwarcie na DAX30 to ponad 90pkt luka hossy w stosunku do czwartkowego zamknięcia, jak się później okazało otwarcie było blisko dziennego maksimum sesji, które na poziomie 11952pkt ustanowione zostało 20 minut później. Notowania zakończyły się na plusach na wszystkich indeksach, DAX na poziomie 11868pkt (+0,21%), MDAX 20585pkt (+0,25%), TECDAX 1597pkt (+1,03%), SDAX 8359pkt (+0,62%). Niestety dla byków na wykresach już tak optymistycznie to nie wygląda.

Te artykuły również Cię zainteresują
Już w niedzielę późnym wieczorem szersze spojrzenie na rynek niemiecki oraz możliwe scenariusze, a przez cały tydzień codziennie 8:30 podsumowanie poprzedniego dnia na niemieckich indeksach tylko na COMPARIC.PL.

Technicznie podsumowując piątkową sesję DAX30 porusza się cały czas wewnątrz flagi (wykres DAX FUTURE). Na szerszym interwale w piątek była próba powrotu do wybitego kanału wzrostowego, ale się nie powiodła i na tą chwilę piątkowa świeca wygląda jak ruch powrotny (wykres DAX 1D). Najmocniejszym w piątek indeksem niemieckim był TECDAX, ale niestety sesję zakończył długim górnym cieniem oraz nieudaną próbą sforsowania czwartkowej luki bessy (wykres TECDAX 1D).

DAX FUTURE 1H

DAXF-1H
Flaga na wykresie DAX FUTURE dla interwału 1H.

DAX 1D

Wykres DAX interwał 1D. Górna część wolumen, dolna DTOSC tygodniowy.
Wykres DAX interwał 1D. Górna część wolumen, dolna DTOSC tygodniowy.

TECDAX 1D

Wykres indeksu TECDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu TECDAX dla interwału 1D.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here