Naga MarketsWprawdzie w poniedziałek indeksy bazowe cieszyły się dniem wolnym: Niemcy, Wielka Brytania, USA to jednak normalnie notowane były kontrakty. W poniedziałek para EURUSD osłabiła się w stosunku do piątkowego zamknięcia i nie wytrzymało wsparcie na poziomie 1,1 . Na wykresie świeca doji, która często oznacza chwilową przerwę w spadkach (połowę drogi) lub odwrócenie trendu. Możliwe, że już podczas wtorkowej sesji zobaczymy jakie plany inwestorzy mają w stosunku do “Edka”, osobiście uważam (zgodnie z moją sobotnią analizą), że czeka nas trzeci test 1,05. Kontrakty na DAX zakończyły poniedziałkowe notowania wynikiem -0,51% (na poziomie 11791pkt). Spowodowane były to raczej małą płynnością (nieobecnością dużych inwestorów), ponieważ zakończenie S&P500 FUTURE w okolicach otwarcia oraz spadki na EURUSD powinny spowodować przynajmniej utrzymywanie się kontraktów na DAX na poziomie piątkowego zamknięcia.

Technicznie DAX FUTURE cały czas porusza się w formacji prostokąta. Zawieranie obecnie transakcji nie ma sensu lepiej jest poczekać na wybicie tej formacji i dołączenie się do ruchu. W poniedziałek kontrakty na DAX doszły do przyspieszonej linii trendu wzrostowego biegnącej od dołka z 14 maja bieżącego roku. Jest to trzeci test tej linii zatem powinien jeszcze wytrzymać i spowodować przynajmniej odbicie do górnego ograniczenia prostokąta.

We wtorek brak danych makro zarówno dla Niemiec jak i strefy euro, za to po godzinie 14:30 będzie trochę danych z USA co może rozruszać Wall Street jak i EURUSD, a rykoszetem zareaguje na to również DAX.

Wykres kontraktów na DAX dla interwału 1H.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału 1H.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here