Naga MarketsIchimoku Battle to pojedynek tą samą strategią Ichimoku, ale różnymi jej interpretacjami pomiędzy redaktorami Comparic.pl Przemysławem Jarząbkiem a Marcinem Wenusem. Przemek jest w Tajlandii, dlatego też większość pozycji otwiera podczas sesji azjatyckiej, Marcin z kolei traduje w trakcie sesji europejskiej. Dwa konta real, oba po 5000 EUR w Naga Markets możecie śledzić na bieżąco na myfxbook: Marcin Wenus – Przemysław Jarząbek

Dzisiaj mija miesiąc odkąd zaczęliśmy z Przemkiem Ichimoku Battle. Wrzucił on swoje podsumowanie Ichimoku Battle. 20% zysku po pierwszym miesiącu tradingu – AUDJPY, AUDNZD, CADJPY  czas, więc na moje. Niestety nie jest tak dobrze jak u niego, bo 20% w skali miesiąca musi robić wrażenie. U mnie jest to zaledwie 6% na plusie, natomiast pierwsze transakcje były nieudane i tak naprawdę bardzo się cieszę z tego wyniku i z tego, że udało się wyjść na plus.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niestety w maju sporo się dzieje i nie mam za bardzo czasu wrzucać moich zagrań. Na szczęście można je podglądać na bieżąco na myfxbook. Przy okazji podsumowania opiszę moje transakcje, a już wkrótce powinien odbyć się kolejny webinar podsumowujący nasz trading, przybliżający technikę Ichimoku oraz nasze potencjalne zagrania oraz analizę par.

AUD/CAD:

Para jest bez wątpienia w trendzie spadkowym i ostatnią korektę wykorzystałem do otworzenia shortów. Cena doszła niemal idealnie do Kumo i odbiła. Mój Stop Loss to 25 pipsów, a Take Profit niemal 80. Jak zawsze zachowuję zasadę większego potencjału zysku do ryzyka. W tym przypadku ponad 3:1.

EUR/CAD:

Bardzo ciekawa pozycja. Cena doszła do linii Kijun, dobiła od niej a mi udało się sprzedać dość korzystnie bo z zaledwie 20 pipsowym SL, a Take Profit był ponad 100 pipsów, także pozycja przyniosła ponad 5 razy większy zysk niż miała zakładaną stratę. To jest dość charakterystyczne dla mojego tradingu o czym często wspominam.

 

USD/JPY:

Kolejna otwarta pozycja to Dolar do Jena. Cena odbiła od chmury i zaraz po sygnale otworzyłem pozycję. Zabezpieczyłem ją poniżej minimum co dało 35 pipsów. Take Profit jest na kolejnym oporze czyli 140 pipsów wyżej od otwarcia. Aktualnie przynosi ona 65 pipsów zysku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here