Naga Marketslogo Global BD TradingPaździernik na rynkach w Nowym Jorku to tzw. końcówka na rynkach,  ale nie ma się co temu dziwić skoro mamy do czynienia z  prawdziwą kumulacją ważnych wydarzeń….


Pierwszym z nich jest posiedzenie FEDu i ewentualna decyzja w sprawie zmiany stóp procentowych. Przypomnę tylko, że Rezerwa Federalna rozpoczęła podnosić stopy na przełomie listopada i grudnia 2015. Inną ciekawostką jest fakt, że ostatnia obniżka jakiej dokonał bank centralny miała miejsce także w tym okresie.. tyle, że 2008 roku. Czy FED zdecyduje się na zmiany już dziś? Są ku temu nie małe szanse, a przypominam, że kolejne posiedzenie dopiero 14 grudnia!

stopyKolejna petarda to termin wyborów prezydenckich w Stanach. Kolejnym Prezydentem… a właściwie Panią Prezydent zapewne zostanie kandydatka Demokratów, Hillary Clinton. Oficjalnie już 8 listopada zadecydują o tym obywatele – rynki wybrały już dawno 🙂

Ważną kwestią z punktu widzenia traderów to sezon wyników spółek notowanych na NYSE i NASDAQ. Zanim jednak przejdziemy do omówienia tego tematu, rzućmy okiem na najważniejsze indeksy:

porownanie-indeksowWiększość prezentowanych sektorów zaliczyła lekkie zniżki w skali całego miesiąca, cały rynek traci po wzmożonej aktywności podaży w ostatnim tygodniu października. Doskonale obrazują to tzw. Heat Maps, które można skonfigurować w dowolnych przedziałach czasowych. Poniższe grafiki prezentują sektory i spółki z największym wpływem na dany sektor w ujęciu miesięcznym:

heatmapperformanceSzczegółowy rozkład stóp zwrotu z najsłabszych sektorów:

Energy
Energy
Healthcare
Healthcare

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale to już historia! Trzeba się skupić na tym co przyniosą najbliższe dni.

Technicznie wygląda to następująco :wykres

Szeroki rynek S&P500 znajduje się w kanale z bardzo ważnymi wsparciami. Cała strefa pomiędzy 2100, a 2135 (zaznaczona na żółto) jest kluczowa dla dalszego kierunku najbardziej znanego indeksu giełdowego na świecie. Wyjście dołem będzie bardzo silnym niedźwiedzim sygnałem gdyż całkowiecie zaneguje rozpoczęty w lipcu 2016 atak na szczyt z maja 2015 roku. I ponownie wcześniejsze szczyty będą stanowiły silny opór. Short Time ? 🙂 Czas pokaże!

Setki spółek opublikują w najbliższych dniach swoje wyniki i zdecydowanie jesteśmy w najlepszym okresie jeśli chodzi o sezon wyników, warto być cierpliwym właśnie dla takich sesji jakie mieliśmy w ostatnim tygodniu:eps

Dla szerszego obrazu prezentuję grafikę na której należy zaobserwować przesuwanie się coraz większej liczby spółek poniżej poziomu 0%. Oznacza to, że coraz większy odsetek spółek notowanych na NYSE i NASDAQ prezentuje słabsze wyniki. Porównanie spółek z sektorów oraz EPS w ostatnich 5 latach.

Dla osób zainteresowanych spółkami na których handlujemy podaję najciekawsze i zarazem najbardziej profitowe spółki w październiku dla naszych traderów:  $VSM, $VVV, $DFIN, $RCII. Tickery spółek aktualnie handlowanych przez traderów Global BD Trading publikowane są codziennie na Twitterze.


Trwa ostatnia faza rekrutacji w tym roku na grupy Profesjonalny Day Trader realizowane w pierwszym kwartale 2017 roku. Zainteresowanych dołączeniem do naszego zespołu zapraszam do kontaktu : biuro@global-bdtrading.pl

pozdrawiam,

Michał DzierżęgaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Nie zgodze się z tym ze rynki “zdecydowały już dawno” ze prezydentem zostanie Hilary Clinton. Moim zdaniem indeks strachu wskazuje na Donalda Trumpa. Jak będzie dowiemy się we wtorek:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here