Naga MarketsStyczniowy rekord najlepszego wyniku w pipsach nie przetrwał dość długo, bo już w marcu dwóm instytucjom udało się osiągnąć wynik lepszy niż styczniowe 2347 pipsy Credit Suisse. Z najlepszym wynikiem miesiąc zakończył Morgan Stanley, który po kilku tygodniach mniejszej aktywności zdecydowanie ją zwiększył i 18-ście zamkniętych transakcji w marcu ze skutecznością na poziomie 61% przyniosło mu aż 3725 pipsów zysku co przekłada się na 31,45% czyli niemal tyle samo ile jego sygnały przyniosły w całym 2014 roku (szczegóły). Na drugim stopniu podium znalazł się UBS, który przy tej samej ilości transakcji zanotował skuteczność rzędu 50% co przełożyło się na 2754 pipsy zysku (25,12%). Na najniższym stopniu podium uplasował się Barclays -> 5 TP przyniosło mu 2235 pipsów zysku (17,48%). Poza Barclays 100% skutecznością transakcji może pochwalić się Credit Agricole (4 transakcje) oraz BNP Paribas (3 transakcje), biorąc pod uwagę wynik % poszczególnych transakcji CA aż o niemal 2,5 wyprzedza zdobywcę brązowego medalu. Na minusie miesiąc zakończyły jedynie Goldman Sachs, Citi oraz JP Morgan,  które nie zanotowały żadnej zyskownej transakcji.

Po szczegóły poszczególnych transakcji z marca zapraszam do wczorajszego podsumowania (link).

20150405 medale

Dzięki świetnym wynikom w styczniu i marcu większość instytucji finansowych z prowadzonym przeze mnie zestawieniu w I kwartale zanotowała lepszy wynik niż w całym 2014 roku. Również w tym zestawieniu prym wiedzie Morgan Stanley, nieznacznie wyprzedzający UBS, jednak jeżeli weźmiemy pod uwagę wynik procentowy to UBS dystansuje MS o 4% -> oba te wyniki są lepsze niż najlepszy wynik za 2014 roku (szczegóły), który osiągnął nie kto inny jak Morgan Stanley: 3442 pipsy co dało 34,34%. Na tle najlepszych wyników zdecydowanie wyróżnia się Danske Bank, który przeprowadził najwięcej transakcji (niemal 100) jednak zanotował najniższą skuteczność 0 nieco ponad 40% (pozostali gracze wyraźnie przekraczają 50%), jednak odpowiednie zarządzanie kapitałem pozwoliło mu zakończyć kwartał z 3-cim wynikiem.

20150405 I Q

W przedstawionych zestawieniach nie są uwzględniane dodatkowe koszty transakcji takie jak prowizja czy swapy.

Więcej bieżących informacji o nowych pozycjach dużych graczy, wraz z konkretnymi poziomami wejścia możesz znaleźć na stronie eFXplus.

Dyskusja na forum: LINKConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here