Naga MarketsZła passa z lutego była kontynuowana również w marcu. Zamkniętych zostało 39 pozycji z czego jedynie 5 pozycji zostało zamkniętych na plusie (jedna praktycznie na 0) co dało skuteczność na poziomie 13%. Miesiąc na pierwszym miejscu, jako jedyny z dodatnim wynikiem zakończył UBS (jedna zyskowna transakcja). Kolejne miejsca na podium ze stratą w okolicy 100 pipsów zajęły Credit Suisse oraz BNP. Po raz drugi stawkę zamyka Morgan Stanley, który w tym miesiącu zamknął aż 14 pozycji jednak tylko jedną zamknął na plusie co przełożyło się na stratę niemal 1300 pipsów.

Poniższa tabelka zawiera zestaw transakcji zamkniętych w marcu , oraz podsumowanie poszczególnych miesięcy wraz z całkowitym podsumowaniem ostatnich 5 miesięcy prowadzenia statystyk. W przyszłości takie podsumowania będę prezentował tak jak teraz czyli na zakończenie kwartału.Z 14 instytucji które zamknęły co najmniej jedną transakcję zgodnie z przekazywanymi wcześniej informacjami (Goldman Sachs ma ciągle otwartą długą pozycję na USDCAD) jedynie połowa jest na plusie. Największy wynik dodatni ma JP Morgan niemal 1400 pipsów, przy jedynie 7 transakcjach. Pozostałe dodatnie wyniki mieszczą się miedzy 424 a 80 pipsami, więc jak na 5 miesięcy inwestowania nie jest to wynik powalający. Najciekawszym przypadkiem jest Morgan Stanley, który przez pierwsze 3 miesiące praktycznie nie miał sobie równych i osiągał wyniki niemal 1000 pipsów na miesiąc, aby w kolejne 2 miesiące oddać niemal wszystkie zyski i 5-cio miesięczne statystyki zakończyć na plusie równym 239 pipsów. Zobaczymy co które instytucje poprawią swój wynik w kolejny kwartale.

Dyskusja na forum: LINKConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Prezentowane wyniki mają jednocześnie dwojaki wydźwięk. Z jednej strony pokazują, że nawet tak znamienite instytucje finansowe jak prezentowane w zestawieniu nie muszą radzić sobie dobrze na rynku, jednak z drugiej strony można zobaczyć, że trader indywidualny jest w stanie osiągać wyniki lepsze (przynajmniej pipsowo/procentowo). Wszystko zawdzięcza mniejszej skali działania, gdzie ryzyko płynności posiada marginalne znaczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here