Naga MarketsW czwartek główny niemiecki indeks DAX30 rozpoczął notowania luką hossy i nie udało się słabym niedźwiedziom zakryć jej przez całą sesję. Końcówka sesji to już kompletne zwątpienie strony podażowej i sesja zakończyła się zaledwie 50pkt od historycznego maksimum. Oprócz dobrego sentymentu na większości znaczących giełd we wzrostach pomagały również notowania EURUSD, gdzie para oddaliła się od kursu 1,1 i pod koniec dnia była już poniżej 1,065. W godzinach wieczornych również dobrze zachowały się giełdy na Wall Street gdzie indeks S&P500 w końcu przebił opór 2080pkt. Może dać to bardzo dobry start dla europejskich byków w piątek.

Niemieckie indeksy skończyły sesje na pokaźnych plusach DAX30 +1,08% (12166pkt), MDAX +1,39% (21368pkt), TECDAX +1,38% (1648pkt), SDAX +0,52% (8715pkt). Technicznie na DAX mamy wybicie z konsolidacja bez znaczenia czy oznaczymy ją jako trójkąt czy też klin rozszerzający. Na wykresie kontraktów zaznaczyłem formację odwróconej RGR. Według takiego oznaczenia zasięg tego wybicia to poziom 12700pkt. Równie mocny w czwartek był indeks MDAX, który już wybił szczyt z marca mocną świecą wzrostową. Również kontrakty na DAX wybiły historyczny szczyt a nastąpiło to po godzinie 20-tej. Identycznie SDAX który od kilku dni na każdej kolejnej sesji poprawia historyczny szczyt.  Na razie odstaje tylko TECDAX, ale przy takim impecie również on w dwie sesje będzie na szczycie.

Jedyną wątpliwość budzi we mnie wolumen, który jak na wybicie z konsolidacji jest bardzo słaby i nawet mniejszy niż przy poprzedniej świecy spadkowej. Możliwe, że w piątek przyłączy się więcej kupujących po ładnym zamknięciu sesji za oceanem. Biorąc pod uwagę inne indeksy europejskie FTSE100, który dotarł znowu do mocnego oporu na poziomie 7000pkt czy CAC40, który dotarł do długoterminowej linii trendu spadkowego i wszystko to wydarzyło się jednocześnie warto również brać pod uwagę scenariusz alternatywny.

DAX FUTURE 1H

Wykres kontraktów na DAX dla interwału 1H. Formacja odwrócona RGR.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału 1H. Formacja odwrócona RGR.

DAX 1D

Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Nad wykresem widoczny wolumen.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Nad wykresem widoczny wolumen.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here