Naga MarketsNiedźwiedzie w czwartek pokazały swoją siłę i to nie tylko na niemieckim indeksie, ale fala wyprzedaży przeszła przez cały glob. Straciły na wartości indeksy chiński, japoński, amerykańskie oraz prawie cała Europa. Co ciekawe Polska okazała się zieloną wyspą. Mocne spadki na niemieckich indeksach w dodatku podparte bardzo dużym wolumenem nie pozostawiają wątpliwości, w którą stronę płynie obecnie kapitał.

Czwartkowa sesja zakończyła się mocną czerwienią DAX -2,34%, MDAX -2,52%, TECDAX -3,59%, SDAX -2,7%. Wszystkie spółki DAX30 straciły na wartości z czego aż 17 spółek spadło o ponad 2%. Na wykresie dziennym DAX widać, że spadki zatrzymało dolne ograniczenie kanału spadkowego, jednak wykres kontraktów na DAX pokazuje, że potwierdzenie siły tego wsparcia możemy włożyć między bajki, bo podczas nocnych notowań DAX FUTURE przetestował poziom 10060 pkt. Poziom do którego dotarły kontrakty stanowi mocne wsparcie, które wcześniej było mocnym oporem oraz równość obecnego spadku z wcześniejszym, które miało miejsce od kwietnia do lipca. Zatem jeżeli cały spadek jest dużą korektą ABC to spadki mogą się kończyć, ale jeżeli mamy do czynienia z impulsem spadkowym to obecnie mamy falę 3, która może dojść sporo niżej a po niej będzie jeszcze fala 5, więc minima z października zeszłego roku mogą być znowu testowane.

 Na trzecim wykresie pokazałem MDAX. Indeks średnich spółek często wyprzedza DAX, a obecnie uformował formację spadkową RGR z zasięgiem spadków 19000 pkt.

Wykres kontraktów na DAX dla interwału D1.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału D1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.
Wykres indeksu MDAX dla interwału D1.
Wykres indeksu MDAX dla interwału D1.

FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here