Naga MarketsZa nami kolejny akt dramatu pod tytułem “pierwsza podwyżka stóp” i nadal bez rozstrzygnięcia. Inwestorzy prawdopodobnie woleliby, żeby ta pierwsza podwyżka w końcu została ogłoszona. Rynki by ją zdyskontowały i podobnie jak w przypadku grexitu zajęły się innymi tematami. Tak się jednak nie stało, co ciekawe pomimo, że wielu ekonomistów dawało ponad 50% szans na podwyżkę we wrześniu okazało się, że tylko jeden członek FED głosował za tą podwyżką, a 9 było przeciw. Kolejny akt dramatu już 28 października.

W czwartek wszystkie niemieckie indeksy zakończyły dzień na plusie DAX +0,02%, MDAX +0,04%, SDAX +0,15%, TECDAX +0,85%. Ciekawie było na spółkach głównego indeksu DAX30 połowa spółek zdrożała. Mocno przecenione w ostatnich dniach spółki z sektora energetycznego w czwartek dynamicznie zyskiwały na wartości po wypowiedzi ministra, że rząd nie zamierza zmieniać przepisów jądrowych o czym donosiła wcześniej prasa RWE +9,02%, E.ON +8,00%. Na wartości straciła druga połowa spółek z czego najbardziej Henkel -1,82%.

Przed ogłoszeniem przez FED decyzji indeks S&P500 testował już poziom 2000 pkt. W godzinę po jej ogłoszeniu doszedł do poziomu 2020 pkt, żeby ostatecznie sesję zakończyć na minusie na poziomie 1990 pkt. Po takiej decyzji spodziewałem się w piątek na DAX luki hossy, ale dynamiczne umocnienie się pary EURUSD i jej powrót ponad 1.14 może pokrzyżować plany niemieckim bykom.

Piątek jest dniem rozliczenia serii wrześniowej kontraktów terminowych, dlatego różne dziwne ruchy mogą się na kontraktach pojawić. Jak widać na wykresie zakres zmienności z ostatniego tygodnia nie został w czwartek przekroczony.

Polecam wypróbowanie brokera FXGrow , konto DEMO, micro loty na DAX oraz dwie platformy MT4 i Netstation obsługiwana przez przeglądarkę..

Wykres kontraktów na DAX dla interwału H4.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału H4.

FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here