Naga MarketsPodczas czwartkowego posiedzenia polityki pieniężnej Bank Anglii (Bank of England, BoE) zdecydował się utrzymać stopy procentowe na niezmienionym poziomie. O godzinie 13:30 prezes BoE, Mark Carney, podsumował decyzje podjęte przez bank podczas konferencji prasowej, która była zarazem jego ostatnim oficjalnym wystąpieniem w roli gubernatora banku centralnego UK. Kurs funta godzinę po konferencji oscyluje aż 100 pipsów wyżej, w okolicach poziomu 1,31 USD.


Carney BoE: Sytuacja stabilna, ale jeszcze za wcześnie, by mówić o trwałym ożywieniu

Mark Carney przede wszystkim podkreślił, iż “forward guidance” jest kluczowym narzędziem, które posiadają banki centralne (sposób komunikowania się banku centralnego z rynkiem) oraz, że dane makroekonomiczne wynikające z przeprowadzonych ankiet wskazują, iż aktywność gospodarcza w Wielkiej Brytanii gwałtownie wzrosła od czasu wyborów powszechnych. Dodał również:

  • Ważne jest, aby twarde dane podążyły za ankietowanymi;
  • Globalny wzrost przyspiesza, ale należy zachować ostrożność;
  • Koronawirus przypomina o potrzebie zachowania czujności;
  • Ożywienie wzrostu i inflacji w Wielkiej Brytanii nie jest jeszcze trwałe;
  • Wydaje się, że inflacja cen krajowych jest stłumiona;
  • Spowolnienie inflacji bazowej;
  • Margines luzu monetarnego jest większy niż wcześniej szacowano;
  • RPP planuje swoją politykę z wyprzedzeniem;
  • Jak dotąd gospodarka Wielkiej Brytanii jest wystarczająco dobra, ale dane muszą zostać potwierdzone, w przeciwnym razie potrzebny będzie dodatkowy bodziec dla wzmocnienia ożywienia gospodarczego;

Wiele wskazuje na to, że jeśli dane nadal wykażą pewne pojawiające się oznaki ożywienia, jest prawdopodobne, że na razie Bank Anglii nie obniży stóp procentowych. Czy ta decyzja wstrzymująca wyklucza obniżkę stóp procentowych w tym roku, czy tylko odwleka to co nieuniknione?

Tak naprawdę dzisiejsza konferencja nie dostarczyła zbyt wielu informacji rynkom, a uwagi Carneya potwierdziły istniejące nastroje wykazane w ostatnich publikacjach danych gospodarczych. Poniżej zapis z ostatniej konferencji BoE pod przewodnictwem Marka Carneya.


Trading na profesjonalnym poziomie wymaga dostępu do prawdziwych rynków z prawdziwym brokerem.
SPRAWDŹ NAS

Kurs funta wzrasta o ponad 100 pipsów

Notowania pary walutowej GBPUSD silnie wzrosły po konferencji BoE z poziomu ok. 1,30 przebijając opór 1,31, co oznacza wzrost o ponad 100 pipsów w nieco ponad godzinę. Pomimo silnej aprecjacji funta, trwałe przebicie oporu 1,3150 może stanowić poważny problem dla kupujących. Jeśli jednak by do niego doszło wówczas otworzy to drogę do zeszłorocznego maksimum 1,3520. Z drugiej strony w przypadku braku kontynuacji, wsparcie 1,30 będzie ponownie zagrożone z celem na strefę wsparcia 1,2750/80.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here