Naga MarketsNa konferencji w Karpaczu debatowano również na temat rynku OTC

1000 uczestników, 60 partnerów, 13 paneli dyskusyjnych oraz ponad 40 wykładów. Integralną częścią Konferencji były Targi Twoje Inwestycje, podczas których zaprezentowało się 39 spółek. Tak w skrócie podsumować można 21 edycję Konferencji WallStreet, która w dniach 2-4 czerwca 2017 roku odbyła się w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu i której głównym organizatorem było Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.


Święto inwestorów, jak często nazywana jest konferencja, jest jednym z najważniejszych wydarzeń integrujących wszystkich uczestników rynku kapitałowego w tej części Europy i największym tego typu przedsięwzięciem w Polsce. Tegoroczna edycja toczyła się w atmosferze powracającego do giełdy i inwestowania zaufania oraz postrzegania tego procesu w kontekście długoterminowych korzyści.

„Widać zmianę zainteresowania inwestorów indywidualnych. Kilka lat temu na Konferencji WallStreet dominowały tematy związane z rynkiem Forex, a o dywidendach nie mówił nikt. Dzisiaj jest na odwrót. Przez całą konferencję mówi się o długoterminowym inwestowaniu dywidendowym. Bardzo szeroko obecny jest także temat powszechnego oszczędzania na emeryturę” – mówił jeszcze w trakcie konferencji prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Jarosław Dominiak.

Sprawdź relację Comparic z pierwszego dnia konferencji >>>

Jednym z podstawowych celów konferencji była także diagnoza problemu i określenie wyzwań, jakie stoją przed wszystkimi uczestnikami rynku kapitałowego, na co zwracał uwagę w trakcie konferencji Jarosław Grzywiński, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: „GPW nie boi się odpływu spółek. Współczynnik delistingu z ostatniego okresu nie odbiega od tego co można zaobserwować na rynkach dojrzałych. Widać, że spółki dotyka zaostrzenie przepisów spowodowanych wprowadzeniem MAR-u. Ważne są także czynniki ekonomiczne. Jeżeli spółki nie znajdują inwestorów na rynku kapitałowym, to nie ma co się dziwić, że próbują uciekać” – analizował sytuację prezes Grzywiński.

„Jednakże moje nastawienie do przyszłości i kierunków rozwoju jest pozytywne. Widzimy jako Zarząd powrót inwestorów indywidualnych. Na koniec roku 2016 r. udział tej grupy inwestorów wyniósł 13%, a na koniec 1 kwartału 2017 r. było to aż 16%!” – podał na koniec optymistyczne dane prezes GPW.

Wśród kluczowych gości konferencji wymienić należy przede wszystkim prezesa GPW, Jarosława Grzywińskiego. Jego obecność na konferencji była o tyle istotna, że dwa dni przed jej rozpoczęciem Giełda Papierów Wartościowych oraz Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych podpisały porozumienie o współpracy na rzecz inwestorów indywidualnych, którego nadrzędnym celem będzie podejmowanie działań na rzecz zwiększenia aktywności inwestorów indywidualnych na polskim rynku kapitałowym. Obok prezesa Grzywińskiego w Konferencji udział wzięli także Sławomir Panasiuk, Wiceprezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, Marcin Pachucki, Zastępca Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, dr Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych czy prof. Sebastian Buczek, Wojciech Białek, (CDM Pekao), Jacek Socha (PwC), dr Wiesław Rozłucki oraz wielu innych.

Konferencja WallStreet jest wydarzeniem, które od przeszło dwudziestu lat wypełnia kalendarze większości uczestników rynku kapitałowego w Polsce. Na stałe wpisało się także w cykl kluczowych dla tego sektora przedsięwzięć. Warto dodać, że jest też jedno z najdoskonalszych narzędzi prowadzenia relacji inwestorskich – jak w mało którym innym przypadku spółki mają możliwość bezpośredniego kontaktu z inwestorami, partnerami biznesowymi czy innym grupami interesariuszy.

Już dziś pozostaje zaprosić Państwa na edycję 22 Konferencji WallStreet, która odbędzie się na przełomie maja i czerwca roku 2018. Jak tylko ustalona zostanie dokładna data, niezwłocznie zostanie ona podana do publicznej wiadomości.

Stowarzyszenie Inwestorów IndywidualnychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here