Naga Marketslogo-societe-generale-1

Za dziwny tytuł dzisiejszej rekomendacji Societe Generale odpowiedzialny jest smok – symbol Chin. SocGen komentuje ostatnie wydarzenia rynkowe w odniesieniu do spowolnienia gospodarczego Państwa Środka i wskazuje potencjalne okazje transakcyjne związane z tym procesem.


Wydaje się, że wczorajsza decyzja PBoC w sprawie obniżenia stopy rezerwy obowiązkowej dla chińskich banków o 50pb., oraz obniżenia stopy depozytowej i oprocentowania kredytów o kolejne 25pb. pomogło uspokoić rynki – rozpoczyna Societe Generale.

To, z czym pozostajemy – a czego żadna odgórna decyzja nie zmieni – to spowolnienie drugiej największej gospodarki świata – dodaje SocGen – a w połączeniu z działaniami banku centralnego starającego się osłabić własną walutę oraz trendem spadkowym w chińskich rezerwach walutowych efekt może być tylko jeden: globalne zacieśnienie polityki monetarnej. a1

Na tle tych wydarzeń zdaniem SocGen, można spodziewać się dalszego spadku cen surowców, zwiększenia awersji na ryzyko, utrzymującego się zwiększonego poziomu zmienności oraz rynku obsesyjnie zamartwiającego się o kolejne ruchy Rezerwy Federalnej oraz PBoC. W wyniku takich prognoz, Societe Generale preferuje krótkie pozycje na CAD, NZD i w mniejszym stopniu na AUD.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here