Naga MarketsPodcasty nową formą komunikacji spółki z inwestorami i rynkiem
Zarówno inwestorzy indywidualni, jak i instytucjonalni zgodzą się, że komunikacja ze spółkami giełdowymi jest kluczową wartością ułatwiającą podejmowanie im decyzji inwestycyjnych. Co mogą zrobić spółki aby być jeszcze bardziej widoczne dla rynku pokazuje zarząd Grupy Kapitałowej IMMOBILE serią podcastów dla akcjonariuszy.

Nowoczesny model relacji inwestorskich to odpowiedź na rosnące wymagania inwestorów. Najpopularniejsze spółki na świecie oferują zainteresowanym łatwy dostęp do informacji poprzez interaktywne strony internetowe, dni inwestora czy konferencje wynikowe organizowane z rozmachem. Rodzimy rynek jest trochę skromniejszy w tym zakresie, istnieją jednak na polskiej giełdzie spółki, którym nie brakuje oryginalnych pomysłów.

Wielkie WZA małej spółki

W temacie otwartych relacji inwestorskich nie próżnuje chociażby Grupa Kapitałowa IMMOBILE. To spółka z Bydgoszczy działająca w kilku segmentach rynku: hotelarstwie, dewelopingu, budownictwie przemysłowym, przemyśle oraz automatyce i elektroenergetyce. Obecna na GPW jest od 2007 roku, a od kilku lat zaskakuje formą swoich walnych zgromadzeń. Frekwencja na tych cyklicznych spotkaniach inwestorów jest każdorazowo dużo wyższa niż w niejednej spółce z WIG 20. Dodatkowo eventom tym towarzyszą np. targi spółek będących własnością Grupy, prezentacje managementu, a nawet elementy rozrywkowe integrujące obecny na wydarzeniu akcjonariat.

A może podcast?

Spółka tak ceni sobie aktywną komunikację z inwestorami, że niedawno postanowiła podjąć nową inicjatywę, proponując cykliczne podcasty. Raz w tygodniu zarząd opowiada o bieżących wydarzeniach ze swoich spółek, lekko i trafnie komentując przy tym otaczającą rzeczywistość gospodarczą i zjawiska z którymi zmagają się zarządzający przedsiębiorstwami z różnych gałęzi rynku. Rafał Jerzy, Sławomir Winiecki oraz Piotr Fortuna w każdym odcinku odpowiadają także na pytania pozostawione przez swoich słuchaczy pod nagraniami. Seria podcastów dostępna jest na kanale youtube spółki oraz na jej blogu: https://blog.immobile.com.pl/tag/podcast-grupa-kapitalowa-immobile/

Słuchaj, oceń, inwestuj?

Słuchacze bardzo dobrze przyjęli cykl, liczący już kilka odcinków, a Grupa Kapitałowa IMMOBILE zapowiada, że nie jest to jej ostatnie słowo w zakresie innowacyjnej komunikacji z rynkiem. Jednocześnie zarząd ostrożnie podchodzi do stawiania jakichkolwiek rekomendacji, często podkreślając rolę sprawozdań finansowych jako głównego czynnika analizy spółki. Inwestorzy powinni się z tym zgodzić, jednak jak pokazują badania zachowań inwestycyjnych, otwarta komunikacja ze strony spółki jest zawsze czynnikiem premiującym i zachęcających do bliższego się jej przyjrzeniu.

Artykuł partneraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo ciekawa inicjatywa, warto zasubskrybować kanał, bo w luźnej konwencji słownej panowie przedstawiają obraz grupy kapitałowej i nie tylko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here