Naga Markets

Kurs EUR/PLN wybije się z konsolidacji?

Ostatnie godziny handlu na globalnych rynkach przyniosły impuls korekcyjny widoczny zarówno na indeksach akcyjnych jak i na FX. Teoretycznie dane dot. PPI zostały odebrane pozytywnie pod ewentualne ruchy Fed. Z drugiej strony sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa podbiły obawy o recesję w USA.

Tym samym umocnił się amerykański dolar, jako tzw. bezpieczna przystań. Mocniejszy dolar znalazł odzwierciedlenie w presji podażowej wokół koszyka EM, w tym PLN. Na kwotowaniach złotego widoczny jest impuls podażowy co skutkuje wyłamaniem konsolidacji poniżej 4,70 na EUR/PLN. Nie jest to zmiana trendu jednak ruch jest zauważalny.

Notowania EUR/PLN
Notowania EUR/PLN

W trakcie dzisiejszej sesji GUS poda dane dot. koniunktury konsumenckiej za styczeń. Ponadto otrzymamy minutes EBC, decyzję dot. stóp w Turcji czy wreszcie wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w USA.

Z rynkowego punktu widzenia doszło do lokalnego podbicia na parze EUR/PLN z intra-sesyjnym maksimum w rejonie 4,7410 PLN. Wszystko jednak zależy od dalszego zachowania eurodolara. Obawy recesyjne to scenariusz który może być „grany” w 1H23.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

BossaConotoxia
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułJSW wciąż bez kluczowego wybicia
Następny artykułSprawa Ripple vs SEC zakończy się w czerwcu? Prezes określa zachowanie komisji jako ”żenujące”
Analityk Domu Maklerskiego BOŚ S.A. oraz trader na rynku akcyjnym. Autor codziennych komentarzy oraz spojrzeń rynkowych w serwisie analitycznym BossaFX. Powiązany z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku oraz Uniwersytetem Gdańskim od 2018 roku jako wykładowca akademicki w zakresie podstaw inwestowania oraz wprowadzenia do rynku akcji.