Naga MarketsMorgan-Stanley-logoSentyment do ryzyka to ważna kwestia na rynkach finansowych. Morgan Stanley zwraca uwagę na ostatnie, dość gołębie minutki FOMC z których wynika, że Amerykanie najprawdopodobniej wstrzymają się z kolejnymi podwyżkami stóp procentowych do czasu, gdy rynek nieco się uspokoi a dane makroekonomiczne ponownie będą mocne. Co z tego wynika dla EUR/USD?


Rekomendacja analityków Morgan Stanley stawia sprawę prosto: w przypadku coraz lepszych cen na rynku surowcowym oraz wstrzymaniem się Fed z pochopnymi podwyżkami handel USD może przebiegać dwubiegunowo. Co to znaczy? Bank rekomenduje długie pozycje na parach dolara z walutami finansującymi oraz krótkie na parach USD z walutami o wysokim oprocentowaniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR ostatnimi czasy było skorelowane ujemnie z apetytem na ryzyko – zauważają eksperci. To jednak zaczyna się zmieniać i z prognozowaną różnicą w polityce monetarnej ECB oraz Fed EUR/USD narażone jest na kolejną falę średnioterminowych spadków. Morgan Stanley pozostaje w krótkich pozycjach na EUR/USD z poziomu 1,1360 i prognozuje spadki przynajmniej do okolic 1,07.

EURUSDH4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here