Naga MarketsZa uncję złota na początku 2016 roku należało zapłacić 1060$, teraz jest to 1245$. Dlaczego tak mocno wystrzeliło w górę? Teoretycznie przy spadku popytu z Chin powinniśmy kontynuować trend spadkowy, jednakże tak się nie stało. Spora część Państw zaczęła podkupywać złoto, stworzył się więc na nie realny popyt.

Ponadto swoje zakupy kontynuują również zarządzający , którzy na kontraktach terminowych mają coraz więcej otwartych pozycji długich opiewających na ten surowiec.

cmeŹródło: cmegroup

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Chcesz wiedzieć co to są pozycje Commercials? Jak obliczane są pozycje netto dużych graczy? Zapraszamy  na szkolenie pt. “Podążaj Śladami Wielkich Graczy”[/pullquote]

W poprzednim tygodniu zarządzający otworzyli ponad 15 tysięcy nowych pozycji w kontraktach terminowych na złoto oraz domknęli 2 tysiące krótkich pozycji, a tym samym powiększyli swoje zaangażowanie netto na tym rynku. Kapitał zaczyna napływać coraz w szybszym tempie na rynku złota, dlatego też kontynuacja trendu jest bardziej prawdopodobna.

cmegroup

Źródło: Admiral Markets

Na wykresie dziennym złoto porusza się w konsolidacji pomiędzy strefą popytu 1190-1210, a strefą podaży 1270-1280$ za uncję. Jeżeli dojdzie do przełamania górnego ograniczenia to już nic nie powinno powstrzymać kupujących przed wypchnięciem cen złota jeszcze wyżej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here