Naga Markets

Podaż USDC na Ethereum po raz pierwszy przewyższyła podaż konkurencyjnego USDTZgodnie z danymi Etherscan obecna całkowita podaż USDC na Ethereum wynosi 39,92 miliardów, podczas gdy w przypadku USDT wynosi ona 39,82 miliardów. Blockchain pozostaje głównym czynnikiem wzrostu dla obu stablecoinów. USDC i USDT są również dostępne na innych łańcuchach, w tym na Solanie i Algorandzie.

Podaż USDC przewyższa USDT. DeFi i inne czynniki napędzające wzrost stablecoinów

Jednym z głównych powodów niedawnego wzrostu USDC było jego zwiększone wykorzystanie na rynku zdecentralizowanych finansów (DeFi).Stablecoiny są wykorzystywane do handlu na zdecentralizowanych giełdach oraz do różnych typów transakcji w ramach protokołów DeFi.

Podaż USDT na poszczególnych blockchainach, źródło: Coin Metrics, The Block
Podaż USDT na poszczególnych blockchainach, źródło: Coin Metrics, The Block
Podaż USDC na poszczególnych blockchainach, źródło: Coin Metrics, The Block
Podaż USDC na poszczególnych blockchainach, źródło: Coin Metrics, The Block

Podczas ostatniej rozmowy z The Block, rzecznik Circle powiedział, że ostatnie znaczące ruchy na rynku również napędzały wzrost USDC.

Gdy rynki cyfrowych aktywów wykazują znaczną tendencję wzrostową lub spadkową, wówczas każdy z tych scenariuszy wywiera wpływ na generowanie zwiększonego popytu na USDC – ma to miejsce zwłaszcza podczas dużych ruchów rynkowych – powiedział rzecznik.

W przypadku, gdy rynki poruszają się w górę, wówczas rosnące zainteresowanie inwestorów powoduje zwiększony popyt na USDC. Ich celem jest wtedy wpłacenie gotówki do platform handlu kryptowalutami. W przeciwnej sytuacji (spadek rynków) więcej osób sprzedaje zmienne aktywa i zaopatruje się w stabilne monety, takie jak USDC, dodał rzecznik.

USDT różni się od swoich konkurentów, “którzy polegają głównie na platformach DeFi, aby zwiększyć swoją podaż”. Popyt USDT jest napędzany głównie przez scentralizowanych użytkowników wymiany i instytucje – powiedział CTO Tetheru, Paolo Ardoino w rozmowie z The Block.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

XTB

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.

Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Ardoino dodał, że wraz z ostatnimi niedźwiedzimi nastrojami na rynku kryptowalut, popyt na USDT ze strony instytucji również spadł, z kolei popyt ze strony inwestorów detalicznych urósł, zwłaszcza w Turcji oraz kilku krajach Ameryki Łacińskiej.

Patrząc z szerszej perspektywy, całkowita podaż USDT we wszystkich blockchainach nadal pozostaje wyższa niż podaż USDC. Obecna całkowita podaż USDT wynosi ponad 82 miliardy, a USDC około 45 miliardów.

Całkowita podaż stablecoinów, źródło: Coin Metrics, The Block
Całkowita podaż stablecoinów, źródło: Coin Metrics, The Block

W ciągu ostatnich kilku miesięcy podaż USDC konsekwentnie wzrastała, podczas gdy podaż USDT pozostaje w stagnacji. Ardoino dodał w rozmowie z The Block, że w obiegu znajduje się “wystarczająca ilość” USDT.

Tether zamraża fundusze

Ostatnio Tether coraz częściej zamraża fundusze. Na początku bieżącego tygodnia emitent stablecoina zablokował aż trzy adresy Ethereum, na których znajdowały się USDT o wartości ponad 160 milionów dolarów.

Tether współpracuje z organami ścigania, natomiast tymczasowe zamrożenie ma na celu umożliwienie kontynuacji dochodzenia – powiedział Ardoino, odnosząc się do zamrożenia.

W zeszłym miesiącu Tether zamroził USDT o wartości ponad 1 miliona dolarów należące do jednego adresu blockchain.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here