Proponowany przez administrację Joe Bidena 30-procentowy podatek od energii wykorzystywanej do miningu kryptowalut wzbudził ogromne kontrowersje. Biały Dom USA szuka sposobów na łatanie dziury budżetowej, która wynosi ponad 2 biliony dolarów. Sympatyzująca z branżą Bitcoina senatorka – Cynthia Lummis – jednak uważa, że górnicy nie zostaną objęci tak wysoką daniną.
- Senatorka ze stanu Wyoming jest znaną w społeczności kryptowalut entuzjastką tej klasy aktywów. Mocno walczy o adopcję BTC,
- Podczas swojego wystąpienia wskazała na wiele zalet, jakie niesie sobą wydobywanie kryptowalut dla sieci energetycznej,
Branża miningu w USA jest ważna – mówi Lummis
Reprezentantka amerykańskiej partii republikańskiej – senatorka Cynthia Lummis – dostrzega wiele zalet, jakie płyną z wykorzystania odnawialnych źródeł energii przez branżę miningu BTC w Stanach Zjednoczonych. Polityczka jest przekonana, że wysoki podatek na podmioty z tego sektora, jaki chce narzucić im administracja prezydenta Bidena, nie przejdzie przez Izbę Reprezentantów.
Lummis była jedną z prelegentek na tegorocznym wydarzeniu Bitcoin 2023, które stanowi największe wydarzenie poświęcone BTC na świecie. Podczas swojego wystąpienia kobieta opowiadała o tym, że branża kryptowalut, w tym sektor wydobywczy, stanowią ważną kwestię dot. bezpieczeństwa narodowego.
Podczas rozmowy z CEO kryptowalutowej Izby Handlu Cyfrowego – Perianne Boring – senatorka dyskutowała na temat przyszłości branży miningu w Stanach oraz szansach, jakie generuje ona dla gospodarki kraju.
Handluj kontraktami CFD na waluty, kryptowaluty, surowce, towary, akcje, indeksy i ETFy z najwyżej ocenianym brokerem i wiodącą społecznościową platformą inwestycyjną. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie korzystając z łatwego w użyciu interfejsu i ciesz się niskimi opłatami oraz wąskimi spreadami na wszystkich aktywach. |
Boring zauważyła, że podmioty należące do ich ugrupowania odpowiadają za 50% hashrate’u Bitcoina. Dodawała, że wiele firm niepokoi się, że proponowany wysoki podatek mógłby jednak wyjść w życie. To bowiem stwarza zagrożenie, że wiele podmiotów parających się wydobyciem BTC zdecyduje się opuścić Stany.
– To się nie wydarzy – uspokaja Lummis – Absolutnie ważne jest, aby rozwój tej technologii, jak również samego wydobywania bitcoinów, odbywał się w Stanach Zjednoczonych.
Wydobycie BTC jest dobrodziejstwem
Senatorka jest zdania, że mining Bitoina jest ”dobrodziejstwem netto dla środowiska oraz sieci energetycznych, a nie szkodą”. Przywołała tutaj przykład sytuacji mającej miejsce w jej stanie Wyoming. Tam bowiem, jak tłumaczy, górnicy stanowią ekonomiczną alternatywę dla odprowadzania metanu odpadowego z szybów naftowych i gazowych. To natomiast zapobiega przedostawaniu się tego związku chemicznego do atmosfery.
– Bitcoin może w rzeczywistości być korzystny dla stabilizacji sieci energetycznej. Można podjąć wysiłki w celu wydobycia bitcoinów, gdy zużycie energii jest niskie, a następnie ograniczyć wydobycie, gdy zużycie energii jest wysokie – zauważa Lummis.
Autor poleca również:
- Strike przenosi globalną siedzibę do Salwadoru
- Grupa lobbystów Blockchain wzywa Kongres USA do regulacji kryptowalut
- Bitcoin to the Moon już w tym roku! Giełda kryptowalut wysyła 1 BTC na Księżyc
|
Ostrzeżenie o ryzyku: Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjna.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >> |