Naga Markets

Proponowany przez administrację Joe Bidena 30-procentowy podatek od energii wykorzystywanej do miningu kryptowalut wzbudził ogromne kontrowersje. Biały Dom USA szuka sposobów na łatanie dziury budżetowej, która wynosi ponad 2 biliony dolarów. Sympatyzująca z branżą Bitcoina senatorka – Cynthia Lummis – jednak uważa, że górnicy nie zostaną objęci tak wysoką daniną.

  • Senatorka ze stanu Wyoming jest znaną w społeczności kryptowalut entuzjastką tej klasy aktywów. Mocno walczy o adopcję BTC, 
  • Podczas swojego wystąpienia wskazała na wiele zalet, jakie niesie sobą wydobywanie kryptowalut dla sieci energetycznej, 

Branża miningu w USA jest ważna – mówi Lummis

Reprezentantka amerykańskiej partii republikańskiej – senatorka Cynthia Lummis – dostrzega wiele zalet, jakie płyną z wykorzystania odnawialnych źródeł energii przez branżę miningu BTC w Stanach Zjednoczonych. Polityczka jest przekonana, że wysoki podatek na podmioty z tego sektora, jaki chce narzucić im administracja prezydenta Bidena, nie przejdzie przez Izbę Reprezentantów.Lummis była jedną z prelegentek na tegorocznym wydarzeniu Bitcoin 2023, które stanowi największe wydarzenie poświęcone BTC na świecie. Podczas swojego wystąpienia kobieta opowiadała o tym, że branża kryptowalut, w tym sektor wydobywczy, stanowią ważną kwestię dot. bezpieczeństwa narodowego.

Podczas rozmowy z CEO kryptowalutowej Izby Handlu Cyfrowego – Perianne Boring – senatorka dyskutowała na temat przyszłości branży miningu w Stanach oraz szansach, jakie generuje ona dla gospodarki kraju.


Handluj kontraktami CFD na waluty, kryptowaluty, surowce, towary, akcje, indeksy i ETFy z najwyżej ocenianym brokerem i wiodącą społecznościową platformą inwestycyjną. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie korzystając z łatwego w użyciu interfejsu i ciesz się niskimi opłatami oraz wąskimi spreadami na wszystkich aktywach.

Sprawdź ofertę NAGA

Boring zauważyła, że podmioty należące do ich ugrupowania odpowiadają za 50% hashrate’u Bitcoina. Dodawała, że wiele firm niepokoi się, że proponowany wysoki podatek mógłby jednak wyjść w życie. To bowiem stwarza zagrożenie, że wiele podmiotów parających się wydobyciem BTC zdecyduje się opuścić Stany.

To się nie wydarzy – uspokaja Lummis – Absolutnie ważne jest, aby rozwój tej technologii, jak również samego wydobywania bitcoinów, odbywał się w Stanach Zjednoczonych.

Wydobycie BTC jest dobrodziejstwem 

Senatorka jest zdania, że mining Bitoina jest ”dobrodziejstwem netto dla środowiska oraz sieci energetycznych, a nie szkodą”. Przywołała tutaj przykład sytuacji mającej miejsce w jej stanie Wyoming. Tam bowiem, jak tłumaczy, ​​górnicy stanowią ekonomiczną alternatywę dla odprowadzania metanu odpadowego z szybów naftowych i gazowych. To natomiast zapobiega przedostawaniu się tego związku chemicznego do atmosfery.

Bitcoin może w rzeczywistości być korzystny dla stabilizacji sieci energetycznej. Można podjąć wysiłki w celu wydobycia bitcoinów, gdy zużycie energii jest niskie, a następnie ograniczyć wydobycie, gdy zużycie energii jest wysokie – zauważa Lummis.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Ostrzeżenie o ryzyku: Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjna.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.