Naga MarketsBitBay od kilku dni zaczął chwalić się tym, że jego klienci mogą wypłacić gotówkę w okienku pocztowym. Jako redakcja otrzymaliśmy jednak pismo od Poczty Polskiej, w którym instytucja prosi o usunięcie z naszej strony internetowej “wszelkich grafik dotyczących usług realizowanych przez Pinewood Holdings Limitet (BitBay), zawierających znak towarowy Poczty Polskiej”.

Pinewood Holdings Limitet jest właścicielem giełdy BitBay. Ta z kolei 12 marca pochwaliła się, że uruchamia usługę wypłat gotówkowych w oddziałach poczty.

Teraz jednak Poczta Polska zarzuca giełdzie kryptowalut naruszenie “jej dobór osobistych”. Chce, by firma wpłaciła na Fundację Pocztowy Dar 50 tys. zł powiększone o 200 zł za każdą rozpoczętą godzinę wykorzystywania logotypu w działaniach marketingowych, licząc od godz. 13:00 14 marca 2019 r. W przypadku braku reakcji platformy Poczta ma wkroczyć na drogę sądową.

To nieporozumienie!

Sprawę w mediach tłumaczy już Justyna Laskowska  z BitBay. Jej zdaniem “doszło do nieporozumienia”. Twierdzi, że jej firma chciała tylko zachęcić użytkowników giełdy do korzystania z usług Poczty Polskiej, zaś nigdy nie ukrywała, że faktycznym realizatorem usługi pocztowej jest Payment Technology.

To nie pierwsze problemy BitBay na polskim rynku. Platforma trafiła już na listę ostrzeżeń KNF. Ogólny klimat dot. kryptowalut w naszym kraju doprowadził nawet do tego, że firma przeniosła się na Maltę i tam teraz posiada swoją siedzibę.

Jak twierdzi jej założyciel (dziś zasiadający w radzie nadzorczej), Sylwester Suszek, giełda obsługuje milion klientów z całego świata, ale Polacy stanowią w tej grupie zdecydowaną większość, więc wszelka współpraca z Pocztą Polską z pewnością ułatwiłaby im inwestowanie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Jak zrealizujesz wypłatę na Poczcie?  

  1. Zaloguj się do swojego konta na BitBay.
  2. Przejdź do zakładki „Portfele”, wybierz walutę, a następnie opcję “Wypłata na Poczcie”. Wpisz wartość wypłaty. Nie może ona zawierać groszy.
  3. W ciągu 10 minut od zlecenia wypłaty otrzymasz email z PINem oraz SMS z kodem PUK na numer telefonu podany podczas weryfikacji konta. Oba kody są ważne 48 godzin.
  4. Po odbiór gotówki udaj się do najbliższej placówki Poczty Polskiej. Do wyboru masz aż 4,5 tys. punktów (w tym placówki otwarte całą dobę).  Pamiętaj, że wypłaty nie zrealizujesz w agencji pocztowej.
  5. W placówce poczty zgłoś chęć odbioru wypłaty, okazując przesłane kody i dokument tożsamości.

Więcej informacji na temat “Wypłaty na Poczcie” można znaleźć na stronie BitBay tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here