Naga MarketsPoczątek tygodnia należał do walut surowcowych, które cały czas pozostają relatywnie mocne względem pozostałych. Widać to chociażby po zestawieniu w macierzy indeksów syntetycznych z wartościami dziennych wskaźników MACD i RSI.

Okaże się wówczas, że indeksy CAD, AUD i NZD zgrupowane są blisko siebie, a jednocześnie ta grupa jest wyraźnie oddalona od pozostałych. Jeśli zatem szukać walut relatywnie wykupionych, to będą to właśnie surowcowe.

Weź udział w środowym webinarze prowadzonym przez analityków EFIX DM – zapraszamy już o 19:00. W trakcie spotkania poznasz tajniki skutecznego inwestowania!

CAD/JPY

Technicznie interesująco prezentuje się wykres dzienny dolara kanadyjskiego do jena, który z kolei krótkoterminowo wchodzi w fazę osłabienia. W końcówce tygodnia podaż próbowała się bronić na oporze w rejonie 84,20, co widać chociażby po utworzonym wówczas górnym cieniu dziennej świecy. Dziś kupujący próbują powalczyć o jego zasłonięcie. Jeśli uda się kształt świecy utrzymać do końca dnia, byłby to sygnał do kontynuacji kierunku.

CAD/JPY na wykresie tygodniowym

Taka kontynuacja interesująco wpisywałaby się także we wnioski płynące z wykresu tygodniowego, gdzie jak widać toczą się obecnie zmagania o wyrysowanie prawego ramienia formacji odwróconej głowy z ramionami. Nawet zakładając asekuracyjnie, że dojdzie do przetestowania jedynie linii szyi i tak oznaczałoby to perspektywę zmierzenia się z rejonem 88,60.

Tomasz Gessner, EFIX Dom Maklerski S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here