Naga MarketsJak dotąd nie otworzyłem żadnej nowej pozycji (chociaż mam nadzieję, że komuś udało się złapać USDJPY). Jednakże może się to zmienić z uwagi na nowe trendy krótkoterminowe widoczne na niektórych instrumentach. Poniżej omawiam kilka z nich.

Złoto

Na złocie rozpoczęła się korekta ostatniego impulsu spadkowego. Nie dotarła ona jeszcze do strefy zniesienia 33-66%, ale gdy tak się stanie, będę szukał okazji do shorta.

GBPAUD

Notowania pary walutowej GBPAUD po wybijają się dołem z konsolidacji i wydają się przyjmować kierunek południowy. O ile zostanie on utrzymany, można będzie rozważyć wypatrywanie okazji do sprzedaży po korekcie. Podobna sytuacja występuje na GBPAUD.

CHFJPY

Korekta ostatniego impulsu wzrostowego na parze CHFJPY dotarła do strefy zniesienia 33-66%. Coraz bliżej ceny znajduje się także wsparcie dynamiczne w postaci 20-okresowej SMA. W związku z tym można rozglądać się za okazjami do kupna po sygnale wskazującym na zakończenie korekty. Podobnie na USDJPY.

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.

USDCAD

Trend krótkoterminowy zmienił się na USDCAD, gdzie pojawił się kolejny, wyższy szczyt. Korekta ostatniego impulsu wzrostowego zaprowadziła parę do jego 66-procentowego zniesienia, w którego okolicach znajduje się także 20-okresowa SMA. Być może w tych okolicach pojawi się sygnał kupna kończący korektę.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here