Naga Markets

Minęło kilka miesięcy odkąd bessa ogarnęła rynek kryptowalut. Coraz większa liczba inwestorów chce wiedzieć, czy koniec rynku niedźwiedzia jest już w zasięgu wzroku. Największe aktywo Bitcoin (BTC) spadł o ponad 50% w porównaniu z listopadowym rekordem wszechczasów, a inne kryptowaluty straciły jeszcze więcej na wartości. Jak to często bywa w przypadku wirtualnych walut, prognozy ekspertów są bardzo zróżnicowane. Niektórzy są pewni, że zobaczymy dalsze załamanie, podczas gdy inni oczekują powrotu do nowych maksimów, m.in. Cathie Wood z Ark Invest. Kurs BTC/USD nieznacznie wzrasta trzecią sesję z rzędu powyżej 30 000 USD.

Bitcoin (BTC): Zrozumieć optymizm Cathie Wood

W ostatnim filmie na YouTube, popularny inwestor Cathie Wood powiedziała: Wiesz, że jesteś w rynku bessy, który najprawdopodobniej zbliża się ku końcowi, kiedy wszystkie aktywa zaczynają zachowywać się podobnie. Widzimy kapitulację (bessy) jednego rynku po drugim. Kryptowaluty – nowa klasa aktywów – nie powinna wyglądać jak Nasdaq, ale póki co tak jest.Wood jest założycielem, dyrektorem generalnym i CIO Ark Invest, firmy inwestycyjnej, która koncentruje się na przełomowych technologiach i innowacjach. Oto dwa główne powody, dla których jest przekonana o zakończeniu bessy na rynku kryptowalut:

  • Uważa, że obecna ​​korelacja z akcjami jest wyjątkiem od reguły.
  • Prognozuje koniec jastrzębich ruchów Rezerwy Federalnej.

Przyjrzyjmy się każdemu z nich z osobna.

Interior capital

Korelacja kryptowalut z Wall Street. Fed cofnie środki zacieśniające?

Według Bloomberga, kurs Bitcoina odzwierciedla teraz amerykańskie akcje w „bezprecedensowym stopniu”. Zespół Ark uważa jednak, że jest to anomalia, która z czasem się poprawi.

To śmieszne, że rewolucja genowa, technologia blockchain i aktywa krypto zachowują się dokładnie tak samo. Aktywa kryptowalutowe zaczęły odzwierciedlać Nasdaq na początku COVID-19, ale wcześniej nie było żadnej korelacji – powiedziała Wood.

Dlaczego korelacja z akcjami ma znaczenie? Przed pandemią Bitcoin był często postrzegany jako nieskorelowany zasób, który mógł pomóc zdywersyfikować portfel. Jeśli krypto podąża teraz za giełdą, ta narracja nie jest już prawdziwa. Na początku tego roku MFW ostrzegał również, że ta korelacja zwiększa ryzyko przeniesienia bessy na inne rynki.

NED

Innym głównym powodem, dla którego Wood uważa, że ​​ceny kryptowalut mogą zacząć wzrastać, jest to, że ma nadzieję, iż Rezerwa Federalna wycofa niektóre ze swoich środków zaostrzających. Wysiłki Fed zmierzające do ograniczenia inflacji bez wywoływania recesji odegrały znaczącą rolę w spadku cen kryptowalut w tym roku. Ostatnio Fed podniósł stopy procentowe o 0,50% – największa podwyżka od 2000 roku.

Wielu ekonomistów uważa, że ​​kolejna podwyżka stóp o 0,50% jest prawdopodobna na kolejnym posiedzeniu Fed. Jednak Cathie Wood ma wątpliwości. Zespół Ark sądzi, że Fed otrzyma w nadchodzącym miesiącu wiele danych, które wprowadzą pewną ostrożność w kwestii dalszych podwyżek stóp procentowych.

Bylibyśmy zaskoczeni, gdybyśmy zobaczyli kolejny ruch o 50 punktów bazowych. Może zrobią podwyżkę o 25 pb. Nadal uważamy, że przesadzą z zaostrzaniem, a rynki nie będą szczęśliwe – dodała.

Cathie Wood pozostaje bykiem w długim terminie

Zrozumiałe jest, że inwestorzy chcą jak najszybszego zakończenia tej bessy na rynku kryptowalut. Nie jest łatwo obserwować, jak wartość zasobów kryptowalut spada, zwłaszcza jeśli ktoś kupił krypto po raz pierwszy w zeszłym roku. Jednak tak naprawdę nie wiemy, jak długo potrwa przecena, ponieważ wiele czynników wpływających na ceny kryptowalut jest poza naszą kontrolą.

Nadzieje Wooda, że ​​Fed nie podejmie bardziej drastycznych działań w celu kontrolowania inflacji, mogą się sprawdzić. Jednak jeśli ceny będą nadal rosły, benk centralny może nie mieć wyboru. Inne czynniki, takie jak eskalacja konfliktu rosyjsko-ukraińskiego lub zwiększona regulacja kryptowalut, mogą również przedłużyć rynek bessy.

Pod pewnymi względami ważniejsze niż to, kiedy możemy zobaczyć ożywienie, jest fakt, że Wood pozostaje bycza na rynku kryptowalut w perspektywie długoterminowej. Dla tych, którzy zaczynają całkowicie tracić wiarę w wirtualne waluty, zrozumienie niektórych powodów optymizmu Ark Invest może być sposobem na uniknięcie paniki sprzedaży aktywów ze stratą.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: enea akcje opinie | gpw biomed | gpw pkobp | wykres cen bitcoina | kurs dolara | gpw asseco | kruk giełda |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here