Naga Marketsznak dolara rozbijany młotkiemObecnie, gdy światowa wojna handlowa rezonuje z gołębim Fedem wydaje się właściwe, aby zacząć mówić o tym, czy osiemnastomiesięczny rajd siły dolara się powoli kończy. Jak zauważyli analitycy z ING oczekują oni ruchu ubezpieczeniowego ze strony Fedu, a nie początku poważnego cyklu łagodzenia monetarnego. Z kolei eksperci z MUFG oczekują, iż para walutowa USD/JPY będzie konsolidować w rejonie 110 w kolejnych kwartałach.


Zobacz również: Fed: Nadchodzą obniżki stóp. Kurs NZD/USD – prognozy dużych banków

Koniec siły dolara? – ING

Nasz pogląd na temat eskalacji konfliktu handlowego w nadchodzących kwartałach – a co ważniejsze co najmniej dwóch cięć ze strony Fedu sugeruje, że kurs USD/JPY rzeczywiście osiągnął szczyt – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów dramatyczny spadek amerykańskich stóp procentowych w ciągu ostatniego miesiąca spowodował, że dolar nieco stracił blask. Ich zespół szuka teraz wskazówek dla potencjalnych obniżek stóp przez Fed we wrześniu i grudniu choć uważają, że powinien to być ruch ubezpieczeniowy, a nie początek poważnego cyklu łagodzenia.

W warunkach łagodzenia przez Fed podczas globalnej wojny handlowej oczekujemy, że kurs USD/JPY będzie podążał w kierunku południowym w związku z deprecjacją dolara. Zdolność BoJ do interwencji i sprzedaży jena jest bardzo ograniczona, ponieważ Japonia znajduje się już na liście monitorującej przez Skarb USA oraz spełnia dwa z trzech kryteriów wyznaczania manipulatora walutowego – dodano.

USD/JPY: Nie przewidujemy kontynuacji silnego jena japońskiego – MUFG

Para walutowa USD/JPYAnalitycy z The Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ oczekują, że para USD/JPY będzie konsolidować w okolicach 110 w kolejnych kwartałach. W kwietniu „ujek” pozostawał na poziomie około 111, jednak obecnie cena wynosi około 108 z powodu rosnącej awersji do ryzyka spowodowanej dodatkowymi taryfami nałożonymi na towary między Stanami Zjednoczonymi, a Chinami oraz grożeniem przez Trumpa wprowadzeniem taryf również na Meksyk.

Oczekujemy, że siła jen nie będzie kontynuowana, pomimo pewnych wahań spowodowanych amerykańską polityką handlową, z powodu kontynuacji pewnej luki między stopami procentowymi w Japonii i USA – podsumowano.

Zobacz również: Hossa na akcjach trwa 123 miesiące. Do szczytu brakuje jeszcze… 450%?

kurs dolara do jena w poniedziałek 17 6 19
Kurs dolara do jena w poniedziałek na interwale dziennym


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIDM pracuje nad stworzeniem sądu rynku kapitałowego
Następny artykułZłoto nie było tak drogie od 14 miesięcy. 1360 USD za uncję
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here