Naga Markets

Początek kłopotów Twittera. Setki pracowników odchodzi, część sabotuje firmęWedług najnowszych doniesień, w tym New York Timesa – setki pracowników firmy Twitter Inc. zdecydowało się podobno odejść z firmy po tym, jak prezes firmy Elon Musk postawił im wcześniej ultimatum. Z innej strony słyszymy też, że Federalna Komisja Handlu (FTC) może ruszyć do zbadania Twittera pod kątem potencjalnego naruszenia przepisów dotyczących ochrony konsumentów, a także zaproponowanego ultimatum. Czy to początek dużych problemów portalu społecznościowego?

  • Rozpoczynają się bojkoty portalu Twitter ze strony ich pracowników
  • Dzieje się tam po tym, jak Elon Musk postawił pracownikom ultimatum
  • Ci albo zgodzą się na długie godziny pracy, albo muszą odejść z firmy
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Pracownicy sabotują firmę

Jeśli ktokolwiek myślał, że Elon Musk z łatwością zapanuje nad niedawno przejętą platformą społecznościową – Twitterem, jest w dużym błędzie. Według najnowszych doniesień setki pracowników giganta mediów społecznościowych podobno zdecydowało się odejść z firmy po tym, jak prezes firmy Elon Musk zmusił personel do zobowiązania się do “długich godzin przy dużej intensywności lub odejścia z firmy“.

Firma dwa dni temu skierowała do swoich pracowników dokument, w którym poinformowała, że jeśli nie zgodzą się na proponowane warunki i nie poprą wizji Muska, czyli ironiczne nazywanej “Twitterem 2.0“, otrzymają “ofertę odprawy w zamian za umowę o rozstaniu“.

Zaraz po tych wydarzeniach użytkownicy Twittera w całych Stanach Zjednoczonych doświadczali przerw w działaniu portalu, według serwisu Downdetector.com. Prawie 2000 użytkowników zgłosiło zakłócenia w dostępie do platformy, z czego 42% raportów wskazywało na problemy z aplikacją, a 44% miało problemy z dostępem do kont mediów społecznościowych za pośrednictwem strony internetowej, z wieloma raportami podpowiadającymi, że platforma może upaść w ciągu kilku godzin.

wykres Sygnalizowane problemy z platformą Twitter 18.11.2022
Sygnalizowane problemy z platformą Twitter 18.11.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Według mediów powiązane jest to z faktem, iż Twitter informował swoich pracowników, że wszystkie biura będą tymczasowo zamknięte ze skutkiem natychmiastowym. Biura zostaną rzekomo ponownie otwarte 21 listopada. Redaktor zarządzający platformą, Zoe Schiffer informowała na swoim profilu, że “pracownicy zamierzają sabotować firmę w następstwie działań Muska“.

Na koniec warto odnotować, że kilku demokratycznych senatorów wezwało krajową Federalną Komisję Handlu (FTC) do zbadania Twittera pod kątem potencjalnego naruszenia przepisów dotyczących ochrony konsumentów, a także zaproponowanego ultimatum przez CEO Twittera, Elona Muska.

XTB

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBoJ: Inflacja w Japonii spadnie poniżej 2% od następnego roku
Następny artykułWielton [WLT], Grupa R22 [R22] – Gorące spółki dnia
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here