Naga MarketsPoczątek 2020 roku przyniesie dalsze wzrosty na rynku akcji, jak twierdzi BofAJak mówią analitycy z Bank of America, w pierwszym kwartale nowej dekady rynki finansowe są narażone na “przegrzanie”. Stratedzy walutowi, w tym także Michael Hartnett, napisali w ostatniej notatce do klientów, że w miarę jak oddalają się ryzyka w postaci Brexitu i wojny handlowej, Rezerwa Federalna i Europejski Bank Centralny nadal dodają płynności, dlatego też perspektywy na początek 2020 r. są bycze.


Pierwszy kwartał przyniesie kontynuację hossy na Wall Street

Analitycy z Bank of America oczekują, że “wzrosty powinny się pojawić na początku 2020 r.” Pozycjonowanie staje się coraz bardziej bycze, a grudniowe badanie przeprowadzone wśród menedżerów funduszy globalnych, które poznamy już jutro, powinno potwierdzić pozytywne nastawienie” Oczekują oni, że S&P500 osiągnie poziom 3.333 do 3 marca – co oznacza wzrost o 5,2% w porównaniu z ceną zamknięcia z piątku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeks SP500
Źródło: Bloomberg

W ostatnim czasie rynek akcji piął się na coraz wyższe poziomy głównie z powodu pozytywnych doniesień co do negocjacji handlowych pomiędzy USA i Chinami, a także zniesienia ryzyka twardego Brexitu. Niemniej pomimo, że oba kraje doszły do konsensusu w sprawie fazy 1 umowy handlowej, do ostatecznego pojednania jeszcze daleko. Jak komentuje Seema Shah, główny strateg w Principal Global Investors w Londynie: “Niektóre z zagrożeń geopolitycznych wydają się być w pewnym stopniu rozwiązane, ale tak naprawdę są one tylko w stanie zawieszenia”. Drugim czynnikiem ryzyka, który wciąż wisiał nad rynkami był Brexit. W ubiegłym tygodniu wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii zostały wygrane zdecydowaną większością przez Partię Konserwatywną, co pozwoli Borisowi Johnsonowi dokończyć żmudny proces Brexitu, z którym UK zmaga się już od 3 lat.

Sytuacja techniczna na indeksie 500 największych spółek w USA

Co prawda analitycy Bank of America, prognozują nawet wzrosty w kierunku poziomu 3300 pkt, niemniej spójrzmy jak przedstawia się sytuacja na niższym przedziale czasowym – H4. Jak widać na poniższym screenie, od dłuższego czasu utrzymuje się tutaj tendencja wzrostowa. Po tym jak na początku grudnia doszło do dynamicznych spadków, kupujący zdołali powstrzymać przecenę przy dolnym ograniczeniu układu Overbalance. Aktualnie indeks ponownie znajduje się na wysokości historycznych maksimów, a najbliższy opór może stanowić mierzenie 161,8%, które zostało wyznaczone na ostatniej korekcie. Pierwszy współczynnik –127,2% był co prawda broniony, niemniej spadki zdołały dotrzeć tylko do poziomu 100% skąd ponownie obserwujemy wzrosty.

Wykres SP500
US500 interwał H4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here