Naga Markets

Pochodzący z Indii miliarder zainwestuje w polskie firmy 500 mln euro!Biswanath Patnaik – bo to on jest owym miliarderem z tytułu tego artykułu, ma za sobą bogatą karierę bankiera inwestycyjnego, inwestora private equity i założyciela BNP Venture Capital oraz BNP Investments z siedzibami w Dubaju i Londynie. W ostatniej wypowiedzi stwierdził, że zamierza zainwestować w polskie firmy około 500 mln Euro, co przekłada się na grubo ponad 2 mld zł. Branże, którymi szczególnie się interesuje to: nowe technologie, sektor bankowy czy szeroko pojęty sektor gamedev.

  • Miliarder z Indii zamierza zainwestować w Polsce 500 mln Euro. To może być gamechanger dla niektórych spółek
  • Biswanath Patnaik jako jeden z celów inwestycji przedstawia sektor gamingowy.
  • Chce pomóc podmiotom borykającym się z trudnościami i zapewnić im promocję oraz płynność finansowąSetki milionów euro popłyną do dobrze rokujących, polskich spółek!

W niedawnej rozmowie, Biswanath Patnaik, pochodzący z Indii miliarder przekazał dobre informacje dla wybranych polskich spółek – pewnie niebawem okaże się których. Chodzi o inwestycję ponad 2 mld zł, ze szczególną koncentracją na podmiotach z sektora gamingowego, borykających się z trudnościami wszelakiej postaci, w tym finansowymi czy operacyjnymi. W swojej wypowiedzi dotknął owych problemów:

– Jestem inwestorem na rynku private equity i odkryłem, że wiele małych firm zajmujących się grami ma problemy, ponieważ nie mają przychodów, brakuje kapitału obrotowego, i tu wkraczam ze swoją siłą i jestem tutaj, aby zmienić ten rynek!

Powiedział też o horyzoncie inwestycji:

– Z pewnością myślę, że następne sześć miesięcy będzie miało znaczenie instrumentalne.

Decyzja miliardera ma charakter strategiczny. Od dawna obserwował on branże game developmentu w Polsce, a także w ujęciu globalnym. Widział także ogromne perspektywy rozwoju tego sektora w najbliższych latach. Patnaik zauważył, że Polska odegrała kluczową rolę w promowaniu sektora gier na całym świecie, między innymi dzięki bardzo udanym produkcjom, które w ostatnich latach osiągnęły globalny sukces.

Biswanath Patnaik skwitował swoją wypowiedź następującymi słowami:

– Jesteśmy otwarci na coraz większe inwestycje w Polsce w nadchodzących miesiącach.

Wspomniał także o inwestycji w produkcję pojazdów elektrycznych czy zakupie nieruchomości. Nie zamierza ograniczać się tylko i wyłącznie do gier.

Miliarder na skalę globalną

Biswanath Patnaik oprócz spółek w Indiach, poprzez swoje inwestycje posiada również pakiety kontrolne w wielu spółkach w Londynie, Zurychu, Singapurze, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Mauritiusie, Ghanie. Jest dyrektorem Afrinex Clearing House, czyli giełdy papierów wartościowych na Mauritiusie.

Dzięki swoim start-upom i inwestycjom biznesowym był w swojej karierze wielokrotnie wyróżniany. Otrzymał m.in. nagrodą Economic Times (2022) w dziedzinie bankowości inwestycyjnej, a niedawno został uhonorowany tytułem „Pride of the Nation” w kategorii „Emerging Investment Banking”.

Biswanath Patnaik został uhonorowany także w Izbie Gmin Parlamentu Brytyjskiego. W 2023 roku podczas 20 edycji Greatest Brands and Leaders 2023 Asia-Americas-Africa został uhonorowany specjalnym wyróżnieniem, a także nagrodą dla największego lidera wspierającego rozwój międzykontynentalny.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.