Naga MarketsPocałunek śmierci na WIG20 przekreślił szanse na dalsze wzrosty, wskazuje Michał PalaczykPojawiające się w regionie napięcie spowodowane próbami eskalacji konfliktu na Ukrainie powoduje niepewność i ucieczkę kapitału z państw regionu, których giełdy i waluty nie są uznawane za kluczowe na świecie. Efektem tego był m.in. wczorajszy pocałunek śmierci na indeksie WIG20, który zdaje się przekreślać nadzieję na wybicie powyżej 2030 pkt, wskazuje Michał Palaczyk na antenie Comparic24.

  • Pocałunek śmierci na WIG20 zdaje się przekreślać nadzieję na szybkie wybicie ponad 2030 pkt.
  • Za ten stan rzeczy odpowiada m.in. napięcie i niepewność, wynikające z eskalacji konfliktu na Ukrainie.
  • W trakcie wtorkowej sesji indeks traci 0,56%, spadając do 1986,7 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pocałunek śmierci na WIG20

– Obroty może nie były jakieś szokujące, ale dzisiejsza sesja [z poniedziałku, 19 kwietnia – red.] naprawdę nieciekawa. Jeszcze o poranku wszyscy oczekiwali, że przebijemy w końcu kluczowe wsparcie (2034 pkt). Podbiliśmy go o 4 punkty, a potem było pakowanie dużych zleceń (jak na skale dzisiejszej sesji) w stronę spadkową no i ostatecznie ten wydźwięk dzisiejszego dnia jest dość marny. Niby jeszcze utrzymujemy się w tych górnych ograniczeniach, jak podczas ostatnich układów wzrostowych, natomiast to jest niezbyt pozytywny sygnał. – wskazuje Michał Palaczyk w sygnałach dnia.

Zobacz również: OZE, gaming i usługi medyczne najciekawszymi branżami do inwestycji w 2021, wskazują rozmówcy debaty Invest Cuffs 2021

Tak negatywny rozwój sytuacji ma oczywiście wiele składowych, jednak jedną z najważniejszych w tym wypadku jest prawdopodobnie coraz bardziej napięta sytuacja na wschodzie Ukrainy. Warto bowiem pamiętać, że potencjalny konflikt uderza nie tylko w samych zainteresowanych, ale i wszystkie lokalne rynki, co można było obserwować w trakcie 2014 i 2015 roku.

– Rokowania dla całego WIG20 nie są zbyt dobre. Ta dzisiejsza sesja może wyznaczyć na najbliższe 5 dni trajektorie, może nie załamania, ale prawdopodobnie możemy testować poziomy z zeszłego tygodnia, czyli 1980 pkt, 1970 pkt, z których rozpoczął się ten mini rajd wzrostowy w stronę 2040 pkt, które widzieliśmy jedynie przez kilkanaście minut. – dodaje także.

Indeks traci podczas wtorkowej sesji

Podczas wtorkowych notowań indeks WIG20 początkowo zyskiwał, przebijając chwilowo wartość 2010 pkt, jednak zasadniczo po godzinie 10 wśród inwestorów pojawił się pesymizm, który stopniowo znosił notowania aż do okolic 1985 pkt, w których oscyluje od godziny 12.

Pocałunek śmierci na WIG20 przekreślił szanse na dalsze wzrosty, wskazuje Michał Palaczyk
Notowania indeksu WIG20 dnia 20 kwietnia 2021. Źródło: Comparic.pl

Na chwilę obecną WIG20 osiąga więc wartość 1986,87 pkt, co oznacza spadek o 0,56% względem poprzedniego zamknięcia, czyli -10,96 pkt. Warto wskazać, że jest to wynik lepszy niż np. niemiecki DAX, który dzisiejszy traci już ponad -1,4%.

Tauron czeka głębsza korekta?

– Dzisiejsza sesja wygląda źle, ponieważ otwarcie mocno spadkowe, potem wszystko zostało zlikwidowane, potem byliśmy nawet przez chwilę na 0, ostatecznie jednak tam, gdzie zaczynaliśmy, przy obrotach dość wysokich, jak średnia z kilku ostatnich sesji. Wciąż ponad luką, jednak jest ona prawdopodobnie do zamknięcia. – twierdzi Michał Palaczyk.

Z optymistycznych informacji wymienia on również podbicie szczytów z lipca zeszłego roku o kilka groszy, wiec historia trendu wzrostowego nie została zamknięta, jednak prawdopodobna wystąpi tutaj korekta.

Pocałunek śmierci na WIG20 przekreślił szanse na dalsze wzrosty, wskazuje Michał Palaczyk
Notowania Tauron Polska Energia dnia 20 kwietnia 2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie wtorkowej sesji Tauron początkowo otworzył się powyżej poprzedniej ceny zamknięcia, dochodząc do 3,06 zł niedługo po godzinie 9, jednak bardzo szybko w notowania wkradły się spadki, które zniosły kurs poniżej poziomu 3 zł (dokładniej 2,97 zł), po którego osiągnięciu spółka ponownie zwyżkowała w stronę ceny zamknięcia, jednak nie zostało to utrzymany.

Po godzinie 15 nastąpił jednak ponowny zwrot na północ, w wyniku którego kurs ponownie sięgnął poziomu 3,05 zł, co oznacza wzrost o 0,99% względem wczorajszego zamknięcia (+3 grosze na akcji).

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs kryptowaluty | forum gieldowe | notowanie kryptowalut | lotos giełda | kurs zl |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here