Naga Markets

Po wakacjach na GPW wróci bessa - prognozuje DM mBanku, podając 13 faworytów na sierpieńW najnowszym zestawieniu polecanych spółek z GPW autorstwa analityków BM mBanku, pojawia się widmo nieuchronnej recesji, która nadciąga nad Europę. Mimo sporej wyprzedaży na GPW, analitycy nadal są sceptyczni, uważając że po wakacyjnej korekcie, bessa będzie kontynuowana. Mimo tego, powoli zalecają zwiększać ekspozycję na polski sektor bankowy.

13 spółek z listy faworytów

„Po naszych rozmowach z rynkiem w lipcu, mamy wrażenie, że konsensusem jest myślenie, iż polskie akcje są tanie, ale brakuje triggerów, aby były droższe – przez m.in. słaby outlook flowowy. Bilans szans i ryzyk do końca roku skłania nas jednak do wstrzemięźliwości i wytrwałości w pozycjonowaniu netto defensywnym – podkreślamy to, bo odnosimy wrażenie, że część zarządzających jest wyposzczonych i zmęczonych rynkiem niedźwiedzia, przez co korci ich do podbierania” – komentują analitycy BM mBanku.„Na sierpień bierzemy częściowo zyski ze spółek wydobywczych i selektywnie zwiększamy pozycję w polskich bankach kosztem czeskich. Trwamy w pozycjonowaniu netto defensywnym, podtrzymujemy pozytywne nastawienie do sektora paliwowego oraz konsumenta defensywnego” – dodają eksperci.

Enea faworytem w sektorze energetycznym

„Utrzymujemy neutralne nastawienie do sektora bankowego. Bardzo dużo złych informacji jest już w cenach, ale z drugiej strony nie spodziewamy się pozytywnych impulsów (same wyniki nie wystarczą), które poprawiłyby sentyment wobec sektora” – uważają analitycy BM mBanku, wskazując że faworytem biura pozostaje Santander Bank.

„Otoczenie na rynku energii robi się coraz bardziej ekstremalne, co generuje więcej ryzyk negatywnych (polityczna interwencja w zyski nadzwyczajne, populistyczne pomysły, spadek marż w obrocie, opóźnienie transformacji) niż pozytywnych (rewizja prognoz). Utrzymujemy negatywne nastawienie do sektora” – uważają eksperci.


W CFD na akcje zagranicznych spółek możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA AKCJE ZAGRANICZNE

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

W telekomunikacji eksperci liczą na wzrosty kursu Orange Polska, po dobrym 2Q’22. W IT stawiają na Comarch. Ich zdaniem małopolska spółka jest atrakcyjniej wyceniona niż Asseco Poland. Natomiast w sektorze medialnym faworytem pozostaje Wirtualna Polska. Gamingowym wyjątkiem jest z kolei 11 bit studios.

XTB

„Sektor pozostaje w słabym momentum i nie widzimy na horyzoncie jaskółek zmian. Swoją cegiełkę do sentymentu dołożą ujemne r/r dynamiki wyników w 2Q’22. Światowi eksperci (Newzoo, Sensor Tower, Sony) ostatnio obniżyli swoje oczekiwania wzrostów na ten rok. W obecnym krajobrazie najciekawszą spółką z sektora pozostaje 11 bit studios z szerokim portfolio gier i zbliżającym się marketingiem nowych tytułów” – wyliczają analitycy biura.

Listę sierpniowych top picks BM mBanku zamykają: Allegro, Answear, Dino i Eurocash.

„Nasz top pick to wciąż Allegro. Spółka powinna pokazać istotną poprawę trendów wynikowych w 2Q’22 (po bardzo słabym 1Q’22). Sądzimy też, że akcje Answear są atrakcyjnie wycenione. (…) Otoczenie dla detalistów spożywczych pozostaje sprzyjające. W kolejnych kwartałach będziemy obserwować wysokie dynamiki r/r wzrostu wyniku EBITDA. Utrzymujemy pozytywne nastawienie do sektora i podwyższamy cenę docelową dla walorów Jeronimo Martins, pozostawiając zalecenie akumuluj” – uważają eksperci BM mBanku.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here