Naga Markets

Po sesji - czas na wzrosty na złocie, srebrze i platynie! Co dalej z notowaniami EUR/USD? Prognozy kursu GBP/USD i USD/JPY Jak zachowywał się kurs euro w trakcie dzisiejszej sesji? Co dalej z notowaniami złota i ropy, jak będzie kształtował się kurs EUR/USD. Aktualne prognozy na najbliższe dni kursu dolara i kursu euro. “Po sesji” to codzienny cykl publikowany po zakończeniu sesji na europejskich parkietach. Z perspektywy końca dnia sprawdzamy kurs dolara, euro, funta i złotówki. Analizujemy wykres kursu złota, srebra i ropy naftowej. Szukamy sygnałów i okazji transakcyjnych ale przede wszystkim pokazuje live trading czyli zagrania na żywo.

Spokojny początek tygodnia

Pierwsza sesja nowego tygodnia, zgodnie z oczekiwaniami, nie przynosi większych emocji na rynku walutowym. Powodem jest układ kalendarza gospodarczego. W poniedziałek i wtorek praktycznie nie ma danych, mogących silniej poruszyć kursem euro czy dolara.Tydzień w zasadzie zacznie się od środowej sesji, a dokładniej od środowego wieczora. Wtedy poznamy decyzję FED odnośnie stóp procentowych. Nikt nie spodziewa się podwyżki oprocentowania, ale kluczowa będzie retoryka wypowiedzi podczas konferencji po posiedzeniu.

Plan na EUR/USD na najbliższe dni

Obstawiamy scenariusz, w którym przeciwnie do kilku banków centralnych, głownie EBC, amerykański FED pozostawi sobie otwarte drzwi do kolejnych podwyżek. Po ostatniej danych czyli powrocie mocnego rynku pracy i wakacyjnym wzroście inflacji, FED nie ma wyjścia i nie powinien komunikować szans na bliskie zakończenie cyklu.

Biorąc także pod uwagę dotychczasowe podejście szefa FED, możemy spodziewać się retoryki zawierającej sformułowania, że walka z inflacja jeszcze się nie skończyła. Nasz bazowy scenariusz zakłada zatem umiarkowane wzrosty na EUR/USD w poniedziałek i wtorek oraz pozycjonowanie się rynku pod jastrzębi FED w środę.

Od ubiegłego wtorku posiadamy pozycję krótką na EUR/USD, która jest już zabezpieczona, a większa jej część została zamknięta ze sporym zyskiem. Mimo tego, polujemy na jej powiększenie w okolicach środy, kiedy kurs EUR/USD w korekcie podejdzie na wyższe poziomy.

Polecamy: Co jest grane na GPW – JSW z relatywną siłą! Energetyka i Orlen w przedwyborczej panice, słabe także banki. Mocny CI Games, CD Projekt nadal bez przełomu

Możliwy sell na S&P500

Wydaje się, że jastrzębiej retoryki FED obawiają się także rynki akcji. W piątek był tzw. dzień trzech wiedźm, co tradycyjnie wywołuje spadki na Wall Street, jednak często na koniec sesji pojawiała się reakcja popytowa. Tym razem tego nie było.

Rozważamy zajęcie pozycji krótkiej na jednym z globalnych rynków akcji: S&P500 lub DAX. Technika lepiej wygląda na amerykańskim indeksie. Odbicie zatrzymało się na linii korekty, gdzie pojawiła się silna reakcja podaży. Możliwe, że pojawi się jej kontynuacja.

Niewiele potencjalnych sygnałów

Po za tym, nie widać ciekawych okazji technicznych na innych instrumentach. Na parach z jenem brakuje klarownych trendów, ciekawie wygląda tylko silniejszy CAD.

Słaba jest złotówka, ale technika nie wskazuje na ciekawe okazje. W kręgu obserwacji pozostają opisane w miniony piątek potencjalne pozycje długie na złocie, srebrze czy platynie.

“Po sesji” zarabia 4610,36 USD

Aktywna pozostaje część shorta na EUR/USD. Aktualnie cykl “Po sesji” zarabia 4610,36 USD. Poniżej zestawienie wszystkich rozegranych dotąd transakcji. Pod statementem w sekcji “Autor poleca również” znajdziecie link do opisu strategii zajmowania pozycji.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.