Jak zachowywał się kurs euro w trakcie dzisiejszej sesji? Co dalej z notowaniami złota i ropy, jak będzie kształtował się kurs EUR/USD. Aktualne prognozy na najbliższe dni kursu dolara i kursu euro. “Po sesji” to codzienny cykl publikowany po zakończeniu sesji na europejskich parkietach. Z perspektywy końca dnia sprawdzamy kurs dolara, euro, funta i złotówki. Analizujemy wykres kursu złota, srebra i ropy naftowej. Szukamy sygnałów i okazji transakcyjnych ale przede wszystkim pokazuje live trading czyli zagrania na żywo.
SPIS TREŚCI:
Spokojny początek tygodnia
Pierwsza sesja nowego tygodnia, zgodnie z oczekiwaniami, nie przynosi większych emocji na rynku walutowym. Powodem jest układ kalendarza gospodarczego. W poniedziałek i wtorek praktycznie nie ma danych, mogących silniej poruszyć kursem euro czy dolara.
Tydzień w zasadzie zacznie się od środowej sesji, a dokładniej od środowego wieczora. Wtedy poznamy decyzję FED odnośnie stóp procentowych. Nikt nie spodziewa się podwyżki oprocentowania, ale kluczowa będzie retoryka wypowiedzi podczas konferencji po posiedzeniu.
Plan na EUR/USD na najbliższe dni
Obstawiamy scenariusz, w którym przeciwnie do kilku banków centralnych, głownie EBC, amerykański FED pozostawi sobie otwarte drzwi do kolejnych podwyżek. Po ostatniej danych czyli powrocie mocnego rynku pracy i wakacyjnym wzroście inflacji, FED nie ma wyjścia i nie powinien komunikować szans na bliskie zakończenie cyklu.
Biorąc także pod uwagę dotychczasowe podejście szefa FED, możemy spodziewać się retoryki zawierającej sformułowania, że walka z inflacja jeszcze się nie skończyła. Nasz bazowy scenariusz zakłada zatem umiarkowane wzrosty na EUR/USD w poniedziałek i wtorek oraz pozycjonowanie się rynku pod jastrzębi FED w środę.
Od ubiegłego wtorku posiadamy pozycję krótką na EUR/USD, która jest już zabezpieczona, a większa jej część została zamknięta ze sporym zyskiem. Mimo tego, polujemy na jej powiększenie w okolicach środy, kiedy kurs EUR/USD w korekcie podejdzie na wyższe poziomy.
Możliwy sell na S&P500
Wydaje się, że jastrzębiej retoryki FED obawiają się także rynki akcji. W piątek był tzw. dzień trzech wiedźm, co tradycyjnie wywołuje spadki na Wall Street, jednak często na koniec sesji pojawiała się reakcja popytowa. Tym razem tego nie było.
Rozważamy zajęcie pozycji krótkiej na jednym z globalnych rynków akcji: S&P500 lub DAX. Technika lepiej wygląda na amerykańskim indeksie. Odbicie zatrzymało się na linii korekty, gdzie pojawiła się silna reakcja podaży. Możliwe, że pojawi się jej kontynuacja.
Niewiele potencjalnych sygnałów
Po za tym, nie widać ciekawych okazji technicznych na innych instrumentach. Na parach z jenem brakuje klarownych trendów, ciekawie wygląda tylko silniejszy CAD.
Słaba jest złotówka, ale technika nie wskazuje na ciekawe okazje. W kręgu obserwacji pozostają opisane w miniony piątek potencjalne pozycje długie na złocie, srebrze czy platynie.
“Po sesji” zarabia 4610,36 USD
Aktywna pozostaje część shorta na EUR/USD. Aktualnie cykl “Po sesji” zarabia 4610,36 USD. Poniżej zestawienie wszystkich rozegranych dotąd transakcji. Pod statementem w sekcji “Autor poleca również” znajdziecie link do opisu strategii zajmowania pozycji.
Autor poleca również:
- Strategia z cyklu “Po sesji” – metody dywergencji, podwójnego wybicia i strzałów stochastycznych w podwójnej ramie czasowej
- WIG20 Flash – CD Projekt rośnie od 5 sesji. Co dalej z kursem Orlenu? Allegro broni krawędzi kanału, JSW relatywnie słaby
- Loża Ekspertów GPW – zbliża się większa korekta na WIG20! Faworytami CD Projekt, AB i Elektrotim
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >> |