Naga Markets

Ethereum i bitcoin nadal w dół! Obawa o konflikt na Ukrainie trzęsie rynkamiDane z firmy analizującej dane krypto – Glassnode wskazują, iż w związku z dużymi tąpnięciami cen BTC zanotowanymi w ubiegły piątek, kiedy to cena największej kryptowaluty osunęła się poniżej 22 000 USD, likwidacje pozycji długich na kontraktach futures osiągnęły najwyższy poziom od ośmiu miesięcy – ponad 550 mln USD w ciągu 24 godzin.

  • Po piątkowym crashu najważniejsze kryptowaluty osuwają się poniżej kluczowych wsparć. BTC notuje największy dzienny spadek od 16 czerwca br. 157 098 traderów w ciągu 24 godzin zaliczyło likwidacje pozycji na łączną kwotę ponad 551 mln USD;
  • Nagłe spadki na rynku kryptowalut przypisuje się  oczekiwaniami na podwyżkę stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych we wrześniu.
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, sieci kantorów umożliwiającej wymianę ponad 460 kryptowalut.

Bitcoin w dół a razem z nim wyniki inwestorów na rynku futures

Rynek krypto zaliczył poważne spadki w zeszły piątek, wskutek których najważniejsze kryptowaluty straciły kluczowe wsparcia i spadły do nowych miesięcznych dołków, kończąc trwający przez ostatni miesiąc okres wzrostowy. Na uwagę zasługuje fakt, iż piątkowa wyprzedaż jest największym dziennym spadkiem ceny BTC od 16 czerwca br.Bitcoin, pomimo tego, iż w zeszłym tygodniu próbował przełamać opór na poziomie 25.000 USD, spadł poniżej poziomu 22 000 USD zaliczając nowe dwutygodniowe low. Ethereum, druga największa kryptowaluta, która przebiła poziom 2000 USD przed zaplanowanym na połowę przyszłego tygodnia „mergem”, w ciągu 24 godzin zanotowała nowy tygodniowy dołek na poziomie 1726 USD.

Jak wynika z danych Glassnode, 157 098 traderów w ciągu 24 godzin zaliczyło likwidację pozycji na łączną kwotę 551 mln USD. W przypadku Bitcoina, łączne straty wyniosły 203 mln USD, w przypadku Ethereum – 140 mln USD.

Poniższy rysunek pokazuje, iż poziom zlikwidowanych pozycji długich zdecydowanie przewyższył pozycje krótkie, co wskazywało na bardzo wysoki byczy sentyment zanim doszło do tąpnięcia.

Likwidacje łącznie, źródło: Coinglass

Panuje przekonanie, iż nagłe spadki na rynku kryptowalut związane są z oczekiwaniami na podwyżkę stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych we wrześniu. Prezes Banku Rezerwy Federalnej w St. Louis – James Bullard, oznajmił, iż jest zwolennikiem podwyżki stóp o 75 punktów bazowych. Warto zauważyć, iż podobny wzrost oprocentowania w czerwcu br. doprowadził do dużych spadków również po wcześniejszym dłuższym okresie wzrostów.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

AVA TradeConotoxiaPoprzedni artykułIle kosztuje euro i dolar? Kursy walut w obliczu parytetu
Następny artykułKurs euro. EUR/GBP cofnie do 0,84 do końca 2022 r., twierdzi Danske Bank
Absolwent anglistyki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, tłumacz przysięgły języka angielskiego specjalizujący się w przekładzie tekstów finansowych i prawnych. Od 2013 pasjonat rynków finansowych, głównie forex, indeksów i surowców, a od 2016 kryptowalut. W swoim handlu stosuje techniki oparte na falach Eliota, wolumenie oraz liczbach Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here