Naga Markets

Po pandemicznej gorączce rynki wracają do rzeczywistości, wskazuje Zbigniew WójtowiczW trakcie pandemicznej hossy inwestorzy uwierzyli, że część spółek jest w stanie rosnąć bez końca. W pewnym momencie ich oczekiwania stały się jednak zbyt wygórowane, a na rynki nadciągać zaczęła korekta, co można określić jako okres powrotu do rzeczywistości, wskazuje Zbigniew Wójtowicz, gość programu Comparic24.Rynki wracają do rzeczywistości

– Odwołując się do inwestorów amerykańskich, którzy na rynku są przez wiele dziesięcioleci, którzy lwią część kariery mają za sobą, widzieli nie jeden cykl wzrostowy i nie jeden cykl spadkowy. Oni zawsze podkreślają, że warto być długoterminowo na rynku, bo ten rynek amerykańskich akcji w długim terminie przynosi stopy zwrotu nieosiągalne dla inwestorów na innych rynkach. – wskazuje Zbigniew Wójtowicz, Prezes Zarządu Investors TFI S.A.

– Jeżeli już patrzymy na ten krótszy termin, to podtrzymuje to, co nasi zarządzający, szef naszego zespołu inwestycyjnego Jarosław Niedzielski, mówi od wielu miesięcy, że w wielu obszarach tego rynku już w zeszłym roku, w tych obszarach, które uległy największej spekulacyjnej gorączce popandemicznej, czyli 2020/2021. W wielu tych obszarach ta gorączka skończyła się tym, czym zwykle kończyła się w historii, czyli ogromnymi oczekiwaniami. – dodaje także.

Jak wyjaśnia rozmówca Comparic24, w pewnym momencie inwestorzy oczekiwali, że niektóre klasy aktywów są w stanie rosnąć nieustanie, przez co ich oczekiwania do stóp zwrotu wynosiły setki procent. Jednak w listopadzie 2021 zaczął się powrót do rzeczywistości, co zostało spotęgowane przez wysoką inflację i podwyżki stóp procentowych.

Wiele tych najbardziej rozgrzanych miejsc w sposób znaczący ucierpiało, czego przykładem mogą być duże spółki technologiczne takie jak Netflix, czy też Facebook. Obydwie były w stanie notować ogromne spadki na pojedynczych sesjach, gdzie wyniki nie zadowalały inwestorów.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cyfrowy polsat kurs akcji | lew pln | bitcoin era opinie | dom development kurs | celon pharma akcje rekomendacje | dzisiejszy kurs korony islandzkiej | gbp online |

AVA Trade


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułNotowania Bitcoina na poziomie 29 169,92 dolarów
Następny artykułKurs dolara może umocnić się jeszcze w czwartek, uważa ING
Absolwent ekonomii oraz obecnie student Rynków Finansowych na Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Studenckiego Instytutu Analiz Gospodarczych, zwycięzca ligi debat oksfordzkich i turnieju debat w stylu Lincoln-Douglas, autor publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i prelegent podczas akademickich konferencji naukowych. Aktywny uczestnik i współorganizator konferencji naukowej „Forum Rozwoju Ekonomicznego Polski” oraz wydarzenia „Tydzień Gospodarki Światowej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w sektorze bankowym. Laureat olimpiad z dziedzin takich jak historia i WOS. Kreator postaw obywatelskich i zwolennik podejścia fundamentalnego. Prywatnie miłośnik historii (w szczególności XX wieku), gier strategicznych i podróży do ciepłych państw południa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here