Naga MarketsKolejna spółka zdominowana przez inwestorów indywidualnych na Wall Street pojawia się na horyzoncie w tym tygodniu. Jest to startup Clover Health (CLOV) powiązany z branżą ubezpieczeń zdrowotnych. Akcje spółki rosły we wtorek o ponad 85 procent zapowiadając gigantyczne otwarcie notowań podczas środowegopre-makretu. Czy spółka podobnie jak AMC oraz GameStop trafi pod lupę Securities and Exchange Commission (SEC)?

  • Na horyzoncie pojawia się nowy ulubieniec grupy inwestorów detalicznych
  • Spółka to Clover Health działająca w branży opieki zdrowotnej
  • Rosła podczas wtorkowej sesji o ponad 85 procent oczekując na środowe otwarcie
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Rynek WallStreetBets znajduje nowego faworyta?

Pierwsze pytanie, jakie trzeba będzie sobie zadać podczas środowej sesji handlowej to jak otworzą się notowania spółki Clover Health – nowego ulubieńca inwestorów detalicznych i inwestorów zrzeszonych wokół WallStreetBets. Podczas wczorajszej sesji spółka ta odnotowała ponad 85-procentowy wzrost, gdy do gry weszli inwestorzy detaliczni. W kilka godzin notowania spółki zostały wywindowane do zakresu 22 dolarów za akcję.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ogromny skok wskazuje na to, że inwestorzy ci znaleźli sobie nowego faworyta. Jak jednak opisywaliśmy podczas wczorajszej sesji – Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pod lupę zaczyna brać spółki windowane przez środowisko inwestorów detalicznych. Czy startup również trafi na świecznik amerykańskiego organu nadzorczego?

wykres Kurs CLOV H4 09.06.2021
Kurs CLOV H4 09.06.2021

Co ciekawe, według danych HypeEquity, który śledzi nastroje w mediach społecznościowych na temat poszczególnych akcji, ilość użytkowników komentujących Clovera wzrosła o ponad 2000% w pewnym momencie w poniedziałek, co oznacza bardzo silny bodziec wzrostowy dla każdego aktywa-mema.

Techniczny aspekt celowania w tanie akcje z dużą ekspozycją na krótkie pozycje graczy instytucjonalnych pozostaje bardzo popularną strategią dla tych, którzy są wewnątrz branży – stąd możliwe zagrożenia dla inwestorów.

Tak nagłe zainteresowanie akcjami spółki może spowodować zainteresowanie organów nadzorczych, które za cel mają przede wszystkim obserwacje, czy na rynku nie dochodzi do nadużyć. W tym również bezpieczeństwo inwestorów – które w przypadku internetowego skrzykiwania się na skupowanie – jest mocno zaburzone.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here