Naga Marketsadiran orr rbnz
Adrian Orr, obecny gubernator RBNZ

W środę, o godzinie 04:00 czasu polskiego, Bank Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) poda decyzję w sprawie stóp procentowych, a godzinę później podczas konferencji prasowej najnowsze prognozy gospodarcze omówi gubernator instytucji, Adrian Orr. Zdaniem analityków podobnie jak FOMC w zeszłym tygodniu, bank centralny zaprezentuje gołębie stanowisko, nie zmieni jednak stóp procentowych.


Kurs dolara nadal traci przez FOMC. W środę dołączy do niego dolar nowozelandzki?

Konsensus rynkowy podaje, że RBNZ utrzyma główną stopę kasową na poziomie 1,5%, przestawi jednak swoją dotychczasową retorykę na bardziej gołębi ton, przygotowując rynek do ewentualnego luzowania.

„Chociaż PKB oraz inflacja znajdują się blisko docelowych poziomów RBNZ, nie możemy wykluczyć niespodziewanego cięcia stóp, któremu rynku przypisują 20% prawdopodobieństwa. O wiele bardziej realnym scenariuszem jest gołębie nastawienie instytucji – te zostało już wycenione przez rynki, pytaniem pozostaje jedynie kwestia jak silnie bank będzie chciał sygnalizować potrzebę luzowania” – komentuje Jan Kotowski, analityk Admiral Markets w poniedziałkowym programie Rynkowe Bitwy Admirałów.

Kurs dolara amerykańskiego po teście tegorocznych maksimów w stosunku do dolara nowozelandzkiego dynamicznie traci od ubiegłego tygodnia, czego powodem jest między innymi zmiana nastawienia FED na bardziej gołębie. NZD/USD wybija 0,6640 USD i jeżeli RBNZ nie dostarczy odpowiednio gołębiego komentarza, na który czeka rynek, para walutowa może się dalej umacniać, między innymi w kierunku czerwcowych maksimów:

NZD/USD D1
NZD/USD D1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here