Naga MarketsPoranny komentarz makroWczoraj mieliśmy do czynienia ze spadkami wszystkich liczących się na świecie giełd. Wszystko zaczęło się od olbrzymich spadków w Chinach, gdzie po trwającej kilka dni serii spadków Shanghai Composite znajduje się na najniższym poziomie w tym roku. Dziś czekan nas porcja danych z Niemiec i USA.


Co się działo w nocy?

W nocy poznaliśmy indeksy wskaźników wyprzedzających z Australii i chin. Jak łatwo się domyślić, chiński odczyt był słabszy niż poprzednio, jednak nie było wielkiej tragedii. Poprzedni odczyt wyniósł 1,0%, a obecny 0,9%. Gorzej sytuacja wygląda w Australii, gdzie mamy do czynienia z cofnięciem. Odczyt indeksu wyniósł -0,2%, poprzednio jeszcze był na plusie (0,2%).

Poznaliśmy również oczekiwania inflacyjne w ujęciu rocznym Nowej Zelandii. Nie było zaskoczenia, inflacja stopniowo rośnie (1,9%, poprzedni odczyt wyniósł 1,85%).

Wieści z Niemiec

Dziś poznamy również porcję danych z Niemiec. Już o 8:00 rano opublikowano dane dotyczące PKB w ujęciu rocznym. Zarówno w spółkach, jak i pozostałych podmiotach odczyty się nie zmieniły, wskazują na stabilność niemieckiej gospodarki. O godzinie 10:00 mamy poznać serię wskaźników publikowanych przez IFO. Poznamy dane dotyczące ogólnych nastrojów w Niemczech. Według oczekiwań mają się one delikatnie osłabić.

A za oceanem…

Po południu standardowo nasze oczy skierują się w stronę USA. Oto dane, na które najbardziej czekamy:

  • Indeks cen domów S&P – prognoza 5,1%, poprzednio 4,9%;
  • PMI w usługach – prognoza 56,00, poprzednio 55,70.
  • Sprzedaż nowych domów – prognoza 0,52 mln, poprzednio 0,48 mln;
  • Indeks zaufania konsumentów – prognoza 93,30, poprzednio 90,90.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here