Naga MarketsPo co korzystać z rankingów pożyczekKredyty gotówkowe dla wielu osób są jedyną możliwością, by zrealizować ważne plany bez wielomiesięcznego oszczędzania. Dzięki nim uzupełnia się braki w domowym budżecie, gdy konieczne jest wykonanie pilnego remontu lub naprawienie samochodu, wykorzystywanego w celu dojeżdżania do pracy. Jeśli szuka się pożyczki dla siebie, warto sprawdzić koszty poszczególnych ofert w różnych bankach. W ten sposób wybierze się najtańszy kredyt gotówkowy i sporo się zaoszczędzi.

Rankingi pożyczek – jakie informacje zawierają?

Rankingi pożyczek i kredytów gotówkowych zawierają szereg informacji na temat kosztów poszczególnych zobowiązań. Zainteresowane nimi osoby mogą szybko sprawdzić, ile kosztuje dany kredyt, a także upewnić się, która oferta w danym czasie jest najatrakcyjniejsza pod względem finansowym. Więcej dowiesz się na http://pozyczko.pl/pozyczki/filarum/Aby zapoznać się z danymi w rankingu kredytów gotówkowych, powinno się wskazać, jaka jest przewidywana kwota pożyczki. Równie ważne jest podanie okresu, po którym zamierza się zwrócić w całości pożyczoną kwotę. Dzięki temu uzyska się rzeczywisty obraz ofert w danym czasie.

Ranking kredytów gotówkowych i pożyczek jest przeznaczony zarówno dla osób, które chcą pożyczyć niewielkie kwoty, jak i dla tych, które szukają pożyczek na 20 tysięcy złotych lub więcej.

Co ważne, informacji z rankingu nigdy nie powinno się traktować równorzędnie z ofertą handlową banku. Ostateczną ofertę otrzymuje się w placówce po obliczeniu zdolności kredytowej klienta i sprawdzeniu jego historii w bazie BIK. Zdolność kredytowa jest wyliczana na podstawie wysokości dochodów miesięcznych oraz wydatków takich jak raty innych kredytów, alimenty itp.

Jak skorzystać z kredytu gotówkowego za pośrednictwem rankingu?

W serwisach takich jak Pożyczko znajdzie się zestawienie atrakcyjnych ofert pożyczek i kredytów, ale to nie wszystko. Możliwe jest również zaciągnięcie zobowiązania przez Internet, jeśli kliknie się na link przekierowujący na stronę banku. Link odsyła do formularza dla klienta, w którym podaje się wymagane dane i oczekuje się na kontakt z pracownikiem banku. W zależności od warunków konkretnej oferty wszystkie formalności załatwi się online lub umówi się spotkanie w banku, by podpisać umowę osobiście.

Korzystanie z pożyczek gotówkowych przez Internet jest bezpieczne i wygodne. Jeśli chce się dostać kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu, wystarczy dopytać o całkowity koszt kredytu, wysokość rat miesięcznych i czas spłaty zobowiązania. Po ustaleniu warunków umowy można zawrzeć ją za pośrednictwem Internetu zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dotyczy to zarówno pożyczek znalezionych za pomocą rankingu, jak i na własną rękę.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania

Zanim wybierze się tani kredyt gotówkowy powinno się dokładnie sprawdzić jego RRSO. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest bowiem najważniejszym wyznacznikiem kosztów zobowiązania. Całkowita kwota pożyczki jest tym wyższa, im wyższe jest RRSO. Co istotne, rzeczywista roczna stopa oprocentowania to nie to samo co oprocentowanie. W RRSO wlicza się wszystkie koszty pożyczki, a więc oprocentowanie, marżę, prowizję, ewentualne ubezpieczenie i inne opłaty około kredytowe.

invest

Podanie RRSO jest obowiązkiem każdego banku i wszystkich firm pożyczkowych. Nieudzielenie tej informacji jest niezgodne z prawem. Dla pożyczkobiorcy powinien być to również sygnał, że powinien poszukać oferty pożyczki w innej instytucji, która stawia na uczciwą współpracę z klientem. W przeciwnym razie można sporo stracić.

Artykuł partneraJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here