Naga Markets

Platforma świadcząca usługi z zakresu kryptowalutowych pożyczek – BlockFi – ponoć bierze pod uwagę możliwość złożenia wniosku o ochronę przed upadłością. Firma przygotowuje się obecnie do ratowania płynności finansowej w następstwie upadku giełdy kryptowalut FTX, z którą miała bliskie powiązania.

BlockFi walczy o utrzymanie na rynku

W dniu 15 października serwis The Wall Street Journal jak pierwszy przekazał informację o potencjalnym złożeniu wniosku o upadłość przez BlockFi.

Informacje, że większość aktywów BlockFi jest przechowywana w FTX, są nieprawdziwe –  poinformowała w poniedziałek firma na swoim blogu – Prawdą jest jednak, że posiadamy znaczną ekspozycję na FTX i powiązane podmioty korporacyjne, która obejmuje zobowiązania wobec nas od Alameda, aktywa przechowywane w FTX.com oraz niewykorzystane kwoty z naszej linii kredytowej w FTX US.

Tego dnia pracownicy BlockFi zostali poinformowani o potencjalnym zagrożeniu firmy. Menagerowie mówili o powadze obecnej sytuacji kryzysowej firmy, jednakże ponoć nie wspominano nic o rozważaniach zarządu o rozpoczęciu zwolnień. Firma na dany moment zatrudnia na pełen etat około 300 osób. Jak dowiedział się serwis Dyscypt, Blockfi jest wciąż w posiadaniu wystarczającej płynności finansowej, aby wznowić przetwarzanie wypłat środków klientów, które zostały dokonane przed zamrożeniem w czwartkową noc.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

BlockFi latem tego roku podpisało z FTX umowę dotyczącą linii kredytowej, które opiewała na kwotę 400 milionów dolarów. Firma szukała bowiem pomocy po problemach z płynnością, które rozpoczęły się po upadku ekosystemu Terra.

Na końcu maila wysłanego w poniedziałek do klientów firma wspomniała, że ​​„zaangażowała ekspertów oraz zewnętrznych doradców, którzy pomogą im dokonać kolejnych kroków w związku z obecnymi problemami”.

XTB

Nowym doradcą finansowym BlockFi zostało Berkeley Research Group (BRG). Jest to firma restrukturyzacyjna, która była wielokrotnie zaangażowana w proces postępowania upadłościowego danych firm.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułWig20 traci 1% po 30 minutach środowej sesji! Analiza akcji: Ciech, Lubawa, Develia, Trakcja
Następny artykułCena złota spada, a rynek stara się zinterpretować wtorkową eksplozję w Polsce
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here