Naga MarketsW tym roku New York Stock Exchange (NYSE), nowojorska giełda papierów wartościowych, będąca jednym z najważniejszych ośrodków handlowych na świecie, obchodzi 226. rocznicę pierwszych notowań. W całej swojej historii głównodowodzącymi amerykańskiego parkietu byli mężczyźni i nowo powołana Stacey Cunningham, jest pierwszą kobietą na tym stanowisku. O zlokalizowanej przy Wall Street giełdzie wie jednak wszystko – jest z nią związana bowiem od 24 lat.


Książkowy przykład amerykańskiego sukcesu

43-letnia Cunningham jest nie tylko pierwszą kobietą na stanowisku dyrektora NYSE, ale jednocześnie przykładem realizacji popularnego „American dream”. Swoją przygodę z nowojorskim parkietem rozpoczynała już w 1994 roku jako studentka odbywająca obowiązkowy staż. Od tego czasu nieprzerwanie związana jest ze spółką, w kolejnych latach pnąc się po coraz wyższych szczeblach kariery. W 2015 została dyrektorem operacyjnym NYSE, a w 2018 zastępuje na fotelu szefa całej giełdy Thomasa Farleya.

Informacja o nominacji została podana 22 maja w godzinach wieczornych przez Intercontinental Exchange, będącego operatorem parkietu. Cunningham zostanie więc oficjalnie 67. szefem NYSE w trakcie ponad dwustuletniej historii parkietu.

“Jako dyrektor zarządzający, Stacey Cunningham z powodzeniem zarządzała naszymi akcjami, udziałowymi instrumentami pochodnymi i działalnością ETF, wyróżniając się jako zorientowana na klienta liderka, która jest szanowana w całej naszej branży”, powiedział Jeff Sprecher, Prezes i CEO Intercontinental Exchange oraz Prezes NYSE Group i New York Stock Exchange. “Ponad pół wieku po tym, jak Muriel Siebert stała się pierwszą kobietą, która zasiadała w NYSE, Stacey reprezentuje nowe pokolenie liderów naszej grupy”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here