TMS


ropaPrzez wzgląd na wczorajsze uroczystości żałobne związane z pogrzebem prezydenta Georga Busha, dopiero dziś o godz. 17:00 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 3,577 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał ich spadek o 0,942 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie lepszy.


Zapasy ropy w dół o 7,323 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 30 listopada 2018 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 95,5% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 17,5 mln baryłek dziennie, czyli o 66 tys. baryłek dziennie mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Fakt ten sprawił, że po ubiegłotygodniowym wzroście o 3,577 mln brk, w tygodniu kończącym się 30 listopada 2018 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się o 7,323 mln brk co okazało się wynikiem niemal ośmiokrotnie lepszym od i tak już optymistycznych prognoz zakładających spadek na poziomie 0,942 mln brk. Warto także zwrócić uwagę, że to pierwszy od 11 tygodni spadek poziomu zapasów w amerykańskich magazynach.

Zapasy ropy naftowejPomimo niezwykle dobrych danych, na notowaniach ropy WTI nie dostrzeżemy jednak zbyt wielkiego entuzjazmu. Okazuje się bowiem, że wszyscy z niecierpliwością oczekują rezultatów dzisiejszego spotkania krajów należących do OPEC, o którym więcej pisałem w osobnym artykule.

Aby zainwestować na ropie WTI, już teraz sprawdź ofertę brokera Naga Markets


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBitBay uzupełnia ofertę o token BOB
Następny artykułKraje OPEC porozumiały się w sprawie cięć produkcji ropy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here