Naga MarketsPMPG Polskie Media w podanym dziś raporcie odnotowują 4,33 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I połowie 2018 r. wobec 1,02 mln zł zysku rok wcześniej. To ponad 300 procent wzrostu dla grupy. 


Jak czytamy dalej, skonsolidowany zysk netto ogółem wyniósł 4,53 mln zł wobec 1,59 mln zł zysku rok wcześniej. Natomiast zysk operacyjny wyniósł 4,78 mln zł wobec 2,65 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 5 mln zł wobec 3,04 mln zł rok wcześniej.

W raporcie skomentowano wybitne wyniki grupy: “Pozytywny wynik finansowy jest efektem konsekwentnie realizowanej strategii transformacji marek Grupy PMPG (Wprost i Do Rzeczy) z papieru do internetu oraz wprowadzania do portfolio nowych produktów i usług. Na wynik finansowy wpływ miały też zdarzenia jednorazowe – rozwiązanie przez spółkę z Grupy rezerw w łącznej kwocie 1,57 mln zł. Zysk netto Grupy PMPG bez wpływu zdarzeń jednorazowych wyniósłby 2,96 mln zł“.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 22,9 mln zł w I poł. 2018 r. wobec 25,55 mln zł rok wcześniej: “Przychody ze sprzedaży grupy kapitałowej PMPG Polskie Media za I półrocze 2018 r. wyniosły 22,9 mln zł. Spadek przychodów względem I półrocza poprzedniego roku wynikał przede wszystkim z mniejszych przychodów ze sprzedaży egzemplarzowej czasopism oraz powierzchni reklamowej” – czytamy w zestawieniu raportu.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2018 r. wyniósł 2,6 mln zł wobec 2,69 mln zł straty rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie

Spółka w dniu dzisiejszym nie reaguje na pozytywne dane finansowe – znajduje się katulanie na wsparciu z poziomu cenowego 2,70 / 2,60 zł. Widoczna obniżka cen akcji spółki od roku 2016 to już przecena rzędu 60 procent, licząc do aktualnej ceny. Patrząc jednak z perspektywy ostatniego odbicia od wsparcia z ceny 1,78 zł spółka znacznie odrobiła swoje straty i jeśli sentyment będzie chciał być utrzymany, wówczas obecne wsparcie powinno przytrzymać dalsze spadki i przejście przez widoczną średnią kroczącą SMA200 powinno dać impuls wzrostowy do okolic ceny 3,66 / 3,70.

PMPG Polskie Media (PMPG / PGM) – wykres D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 19.09.2018
Następny artykułAmerykański broker FX zapłaci $50 mln za manipulacje rynkowe
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here