Naga MarketsMarkit Economics zaprezentował dziś wstępne dane dotyczące przemysłowego i usługowego PMI dla Niemiec i strefy euro za sierpień 2018 r.. Pierwsze pojawiły się odczyty dla Niemiec (godz. 9:30), a następnie dla strefy euro (godz. 10:00).

Niemcy: lepiej w usługach, gorzej w przemyśle

PMI dla usług w Niemczech znalazł się na 6-miesięcznym szczycie z poziomem 55,2 wobec 54,1 w lipcu. Analitycy co prawda spodziewali się wzrostu, jednak nieznacznego, oczekiwali bowiem wyniku 54,3.

Przemysłowy PMI osunął się z kolei do poziomu 56,1, poprzednio było to 56,9. Oczekiwania analityków plasowały się na poziomie 56,5.

Największe państwo członkowskie strefy euro wyraźnie rosło wspierane przez silniejszy wzrost nowych firm i przyspieszenie tempa tworzenia miejsc pracy. Jednakże pojawiły się również oznaki wzrostu presji inflacyjnej, szczególnie jeśli chodzi o średnie ceny naliczane dla towarów i usług. W sierpniu widoczne było także spowolnienie wzrostu zamówień eksportowych do poziomu najsłabszego od ponad dwóch lat.

Strefa euro: aktywność rośnie, jednak tempo spada

  • PMI dla usług: 54,4; prognoza: 54,4; poprzednio 54,2
  • PMI dla przemysłu: 54,6: prognoza: 55,1; poprzednio 55,1

Wstępne dane dla strefy euro wskazują na mniejszą aktywność w przemyśle, która w sierpniu wypadła zarówno niżej od prognoz jak i poprzedniego odczytu. Z kolei usługowy PMI nieco wzrósł, zgodnie z prognozami analityków.

Wzrost nowych zamówień nieznacznie się podniósł w obu sektorach, ale ogólnie rzecz biorąc, był to jednak trzeci najsłabszy wynik od grudnia 2016. Szczególnie powolny postęp widoczny jest w przemyśle, gdzie nowe zamówienia eksportowe odnotowały najmniejszy miesięczny wzrost od dwóch lat.

Eurodolar w kierunku 1.1530

Notowania głównej pary walutowej odbiły wczoraj od lokalnego oporu w obrębie 1.1616. Kurs zniżkuje także podczas dzisiejszej sesji. Obecnie trwa korekta nocnych spadków, która zaprowadziła notowania do 20-okresowej SMA (wewnętrzna wstęga Bollingera) stanowiącej dynamiczny opór. Powrót do spadków może jeszcze dziś zaprowadzić kurs do obszaru wsparcia w obrębie 1.1530.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSygnał sprzedażowy na złocie – Strategia TDiS
Następny artykułGuten Morgen DAX 23.08.2018
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here