Naga MarketsMarkit Economics zaprezentował szacunkowe odczyty danych dotyczących zarówno przemysłowego jak i usługowego PMI dla strefy euro za kwiecień 2019 r.  Opublikowane dane zawiodły oczekiwania rynkowe. Kurs euro pikuje w kierunku 1,1236.


Szacowany indeks aktywności w sektorze usług w kwietniu 2019 roku uplasował się na poziomie 52,5, a zatem był niższy od odczytu z marca (53,3) i jednocześnie ustanowił 3-miesięczny dołek. Warto jednak mieć na uwadze, że odczyt powyżej poziomu 50 punktów oznacza wzrost aktywności. Prognozy rynkowe zakładały publikację na poziomie 53,2 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Aktywność w sektorze przemysłowym znalazła się na poziomie 47,7, a zatem szacunki są wyższe od poprzedniego odczytu (47,5) jednak nie spełniają wyższych prognoz rynkowych, które zakładały wzrost do poziomu 47,9.

Zbiorczy wskaźnik PMI oraz PKB w strefie euro
Zbiorczy wskaźnik PMI oraz PKB w strefie euro

Zobacz też: USA i Chiny podpiszą umowę handlową w maju? Kurs dolara w zakresie z ubiegłego tygodnia

Dane skomentował Chris Williamson, główny ekonomista biznesowy w IHS Markit:
“Gospodarka strefy euro rozpoczęła drugi kwartał na rozczarowującym poziomie, przy czym szacunkowy wskaźnik PMI spadł do jednego z najniższych poziomów obserwowanych od 2014 r. Dane zwiększają obawy, że gospodarka nie zdołała odbić się z jakimkolwiek przekonaniem wynikającym z jednorazowych czynników, które osłabiły aktywność pod koniec ubiegłego roku i nadal wykazuje jedynie bardzo umiarkowany wzrost w obliczu trudności z wolniejszym wzrostem popytu światowego i słabymi nastrojami gospodarczymi.”

Kurs euro testuje minima z ubiegłego piątku

Notowania euro do dolara rozpoczęły silny spadek na godzinę przed publikacją danych dotyczących PMI w strefie euro. Jak widać na wykresie 1-godzinnym poniżej, kurs zniżkował do krótkoterminowej strefy konfluencji, gdzie linia trendu biegnącą do minimów z obecnego miesiąca zbiega się z obszarem horyzontalnym przy 1,1270/78.

Kontynuacja osłabienia euro po publikacji Markit Economics doprowadziła do zniesienia całego impulsu wzrostowego z minionego piątku. Obecnie testowany jest poziom piątkowego dołka (1,1215). W przypadku kontynuacji spadków na EUR/USD, warto zwrócić uwagę na zachowanie akcji cenowej w okolicach 1,1236, gdzie wypada zniesienie 61,8% całego ruchu wzrostowego z tego miesiąca.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

EUR/USD - wykres 1-godzinny - 18 kwietnia 2019
EUR/USD – wykres 1-godzinny – 18 kwietnia 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here