Naga Marketslabor day usa ccO godzinie 16:00 rynki poznały wyniki PMI pozaprzemysłowego według ISM za listopad. Wcześniej – o 15:45 pojawiły się również rezultaty tego samego PMI (usługowego) autorstwa ISM Markit – dla amerykańskiego rynku wskaźnik ISM jest jednak zdecydowanie istotniejszy.


57.20 zaskoczyło inwestorów

Wynik październikowego PMI pozaprzemysłowego ISM na poziomie 54.80 prezentował się naprawdę silnie – rynki wierzyły jednak w szansę dalszej poprawy koniunktury i oczekiwały publikacji w okolicach 55.40. Ostateczny wynik zaskoczył jednak największych optymistów i plasował się na poziomie 57.20.

Wszystko za sprawą wyraźnego skoku aktywności biznesowej oraz zatrudnienia, które wzrastały kolejno o 4.0 oraz 5.1 punktów bazowych w stosunku do odczytów październikowych. Pełna treść raportu ISM odnośnie NMI znajduje się pod linkiem.

USD/JPY pokonuje poniedziałkowe minima

Najsilniejszy ruch po publikacji wyników ISM pojawił się na parze z japońskim jenem, gdzie notowania wybijały o prawie 30 pipsów w górę – dzięki temu udał się pokonać maksima poniedziałkowe i zameldować powyżej 114.50. Przebita została także LT łącząca szczyty z zeszłego tygodnia:

USD/JPY M5 – Ninja dawno zapomniał o porannej luce weekendowej i umacnia się na nowych maksimach intraday
USD/JPY M5 – Ninja dawno zapomniał o porannej luce weekendowej i umacnia się na nowych maksimach intraday

Wspomniane na początku PMI usługowe Markit wyniosło natomiast 54.60 (prognoza 54.70) plasując się delikatnie poniżej od wyników październikowych 54.60.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here