Naga MarketsDzisiejszego poranka punktualnie o 9:55 poznaliśmy dane wskaźnika PMI dla przemysłu publikowanego przez Markit Economics dla kilku europejskich gospodarek (w tym Niemiec) oraz o 10:00 dla całej strefy euro. Wskaźnik PMI bada grupę 600 managerów w przedsiębiorstwach, którzy oceniają swoją kondycję ekonomiczną, nowe zamówienia i zatrudnienie.


W Niemczech gorzej niż oczekiwał rynek

W przypadku danych z Niemiec za lipiec 2018 wyniosły 54,1 i okazały się one nieco gorsze niż prognozy na poziomie 54,4 oraz wcześniejszym, szacunkowym odczytem. Jednak co istotne, po osiągnięciu szczytu w grudniu ubiegłego roku, wskaźnik PMI dla Niemiec pozostaje już drugi miesiąc w okolicach 54.

Te artykuły również Cię zainteresują
Za przyczynę tego stanu rzeczy w lipcu upatruje większą presję inflacyjną w poprzednim miesiącu. Istotnym faktem jest również odnotowanie najszybszego w ostatnim okresie podnoszenia kosztów usług dostawców.

Słaby odczyt również w strefie euro

Również cała strefa euro, podobnie jak największa jej gospodarka niemiecka odnotowała spadek w miesiącu lipiec. Odczyt wyniósł 54,2 przy oczekiwaniach i poprzednim wskazaniu na poziomie 54,4. Aktualne wyniki dla poszczególnych gospodarek (output growth):

  • Irlandia 56,8
  • Francja 54,4
  • Włochy 53,0
  • Hiszpania 52,7

Rob Dobson, dyrektor IHS Markit powiedział:

“Ostateczne wyniki PMI potwierdzają, iż gospodarki strefy euro rozpoczęły trzeci kwartał dosyć słabo.W lipcu odnotowano tempo wzrostu zarówno produkcji globalnej, jak i nowych zleceń. Jeśli zobaczymy szybszy wzrost w Niemczech i zostanie on utrzymany, powinien z pewnością pomóc całej strefie, zwłaszcza słabszym w ostatnim czasie gospodarkom Francji, Włoch i Hiszpanii. Jednak rosnące oznaki spowolnienia i obecne niepewne perspektywy spowodują, iż EBC prawdopodobnie zachowa ostrożne podejście do dalszej polityki pieniężnej.”

Alfa-Forex to broker licencjonowany przez CySEC od 2004 roku, oferujący swoim klientom handel na jednych z najwęższych spreadów i dostęp do kantoru walut. Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera i skorzystaj z konkurencyjnych warunków!

 

Jak reaguje euro?

Na publikację danych z Niemiec wspólna waluta osłabiła się o 8 pips w pierwszej minucie publikacji w stosunku do dolara amerykańskiego. Natomiast wyniki ze strefy euro nie wywarły wpływu na kurs EUR/USD. Notowania pozostają między silnym poziomem wsparcia 1,1500, a lokalnym poziomem oporu 1,1600. Struktura pivot points pozostaje negatywna. Dzienny pivot znajduje się na poziomie 1.1611, a tygodniowy i miesięczny w okolicach 1.1680.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: Srebro – pod presją podaży
Następny artykułUK: Słaby odczyt PMI dla usług
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here