Naga MarketsJak wynika z opublikowanego tuż po 10:00 raportu IHS Markit odnośnie finalnych lutowych wyników PMI przemysłowego dla Eurozony, wartości plasowały się na 70-letnich szczytach dzięki dobrej koniunkturze w Niemczech, Holandii oraz we Włoszech.


Finalny odczyt na poziomie 55,40 okazał się co prawda delikatnie gorszy od wyników wstępnych (55,50), jednak pokonał ostateczne rezultaty ze stycznia (55,20). Produkcja przemysłowa, ilość nowych zatrudnieni oraz zatrudnienie w przemyśle wzrastały w każdej kraju strefy euro z wyjątkiem Grecji.

Na poniższych wykresach widzimy PMI przemysłowe strefy euro, a po prawej stronie jego porównanie w stosunku do produkcji przemysłowej:

Źródło: IHS Markit

Główny ekonomista instytucji Chris Williamson w następujący sposób komentował wyniki: „Wytwórcy ze strefy euro zgłaszają jedne z najsilniejszych rezultatów od prawie sześciu lat, co jest świetną prognozą na początku 2017 roku. Przedsiębiorstwa ze spokojem patrzą w przyszłość, nawet pomimo zawirowań politycznych na Starym Kontynencie”

Notowania euro nie są jednak nastawione tak optymistycznie i para traci od samego ranka. Dobre dane dotyczące PMI też nie wywołały silniejszych reakcji, na EUR/USD H1 w końcu widzieliśmy jednak silniejszy opór ze stron byków. Ostatnia świeca godzinowa przybrała formę pin bara tuż nad istotnym wsparciem 1.0520 oraz minimami z 23 lutego:

EUR/USD H1

Euro silnie traci również wobec złotówki. Tutaj ponownie pokonany został pułap 4.30, a w ostatnich dwóch godzinach cena osuwała się o 140 pipsów. Silniejsze wzrosty skutecznie blokują horyzontalne opory wyznaczane na podstawie mierzenia Fibonacciego. Od dołu spadki zatrzymuje natomiast linia trendu prowadzona po lutowych minimach.

EUR/PLN H4


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here