Naga MarketsUE, flaga, europa, comparicPo godzinie 09:00 rynki zapoznały się z wynikami indeksu cen menedżerów (PMI) dla gospodarki niemieckiej, o czym, pisaliśmy w porannym przeglądzie makroekonomicznym. Natomiast o 10:00 IHS Markit podzielił się rezultatami dla całej strefy euro – wzrost PMI u naszych zachodnich sąsiadów przyczynił się do realizacji pozytywnych wyników również w EZ.


Wstępny odczyt PMI przemysłowego na 30-miesięcznych maksimach

Najważniejsze wyliczenia z raportu IHS Markii znajdują się poniżej. Należy zauważyć, że wszystkie są wstępnymi wyliczeniami dla października – dane zbierano w okresie 12-21.10.2016:

  • PMI łączne dla strefy euro – 53.70, 52.60 we wrześniu, 10-miesięczny szczyt
  • PMI usługowe – 53.50, 52.20 we wrześniu, 9-miesięczny szczyt
  • PMI indeks produkcji przemysłowej – 54.40, 53.80 we wrześniu, 10-miesięczny szczyt
  • PMI przemysłowe – 53.30, 52.60 we wrześniu, 30-miesięczny szczyt
PMI strefy euro według Markit w porównaniu do PKB
PMI strefy euro według Markit w porównaniu do PKB

Chris Williamson, główny ekonomista IHS Markit w następujący sposób komentował opublikowane w poniedziałek dane: „Gospodarka Eurozony pokazała odnowione sygnały życia na początku 4. Kwartału, ciesząc się najsilniejszą ekspansją w 2016 roku. Przy dynamicznym rozwoju rynku pracy, aktywności biznesowej i gospodarczej, pod koniec bieżącego roku możliwe będzie osiągnięcie jeszcze wyższych, rekordowych poziomów.”

EUR/USD testuje lipcowe dołki

Notowania Eurodolara na początku tygodnia testowały kilkumiesięczne dołki rozrysowane w zeszły piątek, po czym rozpoczęła się korekta wzrostowa pchana między innymi przez korzystniejsze od oczekiwanych wyniki amerykańskiego PMI:

EUR/USD H1
EUR/USD H1

Układ technicznych oraz niższych szczytów sugeruje jednak, że presja sprzedażowa będzie się nadal utrzymywała i niedźwiedzie powinny kontynuować swój spadkowy rajd.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here