Naga MarketsO godzinie 16:00 rynki zapoznały się z raportem ISM odnośnie indeksu cen menedżerów przemysłowych (PMI) w Stanach Zjednoczonych za luty. Rezutalt okazał się zdecydowanie lepszy od prognoz oraz wyniku za poprzedni miesiąc.


Rezultat najwyższy od grudnia 2014 roku

Wyniki PMI przemysłowego według ISM na poziomie 57,7 okazały się najkorzystniejszymi od grudnia 2014 roku kiedy. Korzystnie wypadały również nowe zamówienia (65,10 vs 60,40 w okresie poprzednim).

Zdecydowanie gorzej przedstawiają dane dotyczące wydatków konstrukcyjnych i zatrudnienia:

Źródło: pl.investing.com

Warto jednocześnie zaznaczyć, że o 15:45 pojawiły się te same odczyty PMI przemysłowego publikowane jednak przez Markit. W przypadku europejskiego instytutu wartość indeksu mimo prognozowanego 54,4 względem ostatniego odczytu na poziomie 54,3 wyniosła zaledwie 54,2 co jest najgorszym odczytem od grudnia ub.r. Publikacje ISM są dla traderów z USA jednak zdecydowanie bardziej istotne.

Jak reagował EURUSD

Mimo, że wyniki PMI okazały się najkorzystniejszymi od grudnia 2014r. w pierwszej chwili po publikacji obserwowaliśmy osłabienie amerykańskiej waluty. Biorąc pod uwagę wzrosty na EURUSD, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania lokalnego oporu w okolicy poziomu 1.0546 bądź dalej 1.0550.

EURUSD M5


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStopy Bank of Canada bez zmian. CAD na nowych minimach
Następny artykułPrzed zamknięciem. Sonel [SON] i Talex [TLX]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here