Naga Marketsccf forex comparic london londyn UK GBO godzinie 10:30 poznaliśmy kolejne odczyty PMI przemysłowego według IHS Markit – tym razem dla Wielkiej Brytanii. Wcześniej o 10:00 informowaliśmy o wynikach dla strefy euro, które pokryły się z oczekiwaniami inwestorów. W przypadku UK plasowały się na gorszych poziomach, co doprowadziło do deprecjacji funta szterlinga.


Listopadowe PMI przemysłowe UK na 53.40

Główny indeks na poziomie 53.40 okazał się gorszy od prognoz (54.50) oraz rezultatów październikowych (54.30). W raporcie IHS Markit czytamy również o spadku nowych zamówień w przemyśle do 54.80 z poziomu 56.20.

Analitycy instytucji zauważają, że słaby kurs wymiany szterlinga wobec dolara amerykańskiego cały czas zwiększa presję cenową, która ciąży na brytyjskich wytwórcach.

PMI przemysłowe UK. Źródło: IHS Markit
PMI przemysłowe UK. Źródło: IHS Markit

Rob Dobson, starszy ekonomista IHS Markit w następujący sposób komentował wyniki:

„Najnowsze dane PMI sugerują, że brytyjski sektor przemysłowy utrzymał w listopadzie dobrą kondycję. Z drugiej strony spowolnienie wzrostu może rzucać cień na tempo ekspansji w ujęciu średnioterminowym. Pociesza jednak fakt rosnącego zapotrzebowania konsumenckiego oraz wydatków B2B.”

Funt traci po danych

W momencie publikacji wskaźnika, GBP/USD osuwał się o około 20 pipsów pokonując LT intraday:

GBP/USD M5
GBP/USD M5

Strata w zakresie kilkunastu pipsów widoczna jest również wobec euro. Tutaj po teście dołków środowo-czwartkowych, EUR/GBP stara się wyraźniej odbijać, rozrysowując nowe maksima intraday:

EUR/GBP M30
EUR/GBP M30

Pełny raport PMI przemysłowego UK dostępny pod linkiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here